UEFA Liga nacija: BiH i Srbija ispale u niži rang

Selekcija BiH je izgubila sve šanse da osigura opstanak u elitnom rangu Lige nacija (Anadolija)

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine u petom kolu grupe 1 UEFA Lige nacija A večeras je u Amsterdamu poražena je od Holandije rezultatom 1:3.

Selekcija BiH tako je, kako je navela Anadolija, izgubila sve šanse da osigura opstanak u elitnom rangu ovog takmičenja.

Holandija je za samo 14. minuta stekla prednost od 2:0, a dvostruki strijelac bio je Georginio Wijnaldum (6. i 14.).

Za 3:0 pogodio je Memphis Depay u 55., a poraz BiH ublažio je Smail Prevljak u 63. minuti.

Dva boda iz pet susreta

BiH poslije pet mečeva u ima dva boda, dok je Holandija sakupila osam.

Neuspješna je bila i reprezentacije Srbije, koja je večeras u petom kolu grupe 3 Lige nacija B remizirala 1:1 u Budimpešti sa Mađarskom, te tako ispala u niži rang.

Srbijanci su mogli do pobjede, jer su u 17. minuti poveli pogotkom Nemanje Radonjića.

No, Mađari, koji su nedavno izborili plasman na EURO 2020, izjednačili su u 39. minuti golom Zsolta Kalmara.