Toronto Raptorsi prvaci NBA lige

Košarkaši Toronto Raptorsa osvojili su u petak svoj prvi naslov prvaka NBA lige pobijedivši u šestoj utakmici finala u Oaklandu branitelje naslova Golden State Warriorse rezultatom 114:110.

Naslov Toronta prvi je trofej pobjednika NBA lige neke kanadske, odnosno neameričke momčadi.

Najzaslužniji za pobjedu Raptorsa bili su Kyle Lowry i Pascal Siakam sa po 26 koševa, Kawhi Leonard koji je postigao 22 koša, te Fred VanVleet koji je zabio tri trice u posljednjoj četvrtini, ukupno 22 koša.

Povrede kod ‘Ratnika’

Nakon što su zbog teške ozljede na prošloj utakmici ostali bez Kevina Duranta, Golden State Warriorsima se u trećoj četvrtini ozlijedio i dotad najbolji igrač Klay Thompson i više se nije vraćao u igru.

Kod domaćina Draymond Green je postigao triple double, 11 koševa, 19 skokova i 13 asistencija, Thompson je dodao 30 koševa, Andre Iguodala 22, a Stephen Curry 21.

U finalnoj seriji rezultat je bio 2-4.