Spust: Pobjede Innerhofera i Vonn

Innerhoferu je ovo prva pobjeda u spustu nakon skoro četiri godine (Getty Images)

Italijanski skijaš Christof Innerhofer pobijedio je u subotnjem spustu Svjetskog kupa u Beaver Creeku, ostvarivši vrijeme od 1 minute, 41.69 sekundi.

Na drugoj i trećoj poziciji su Norvežani Aksel Lund Svindal (+0,23) i Kjetil Jansrud (+0,50).

Ivica Kostelić završio je na 20. mjestu (+1,49), dok je drugi hrvatski predstavnik Natko Zrnčić Dim osvojio 54. mjesto (+3,53).

U ukupnom poretku Svjetskog kupa vodi Svindal sa 280 bodova, a slijede Amerikanac Ted Ligety sa 170, te Austrijanac Marcel Hirscher sa 140, dok je Kostelić na 20. mjestu sa 66 bodova.

U subotu skijaši u Beaver Creeku voze superveleslalom, a u nedjelju veleslalom.

Amerikanka Lindsey Vonn pobjednica je utrke spusta Svjetskog kupa održane u kanadskom Lake Louisu.

Vonn je do cilja došla sa vremenom 1:52.61, čime je bila za 1,73 brža od drugoplasirane sunarodnjakinje Stacey Cook (+1,73).

Treće mjesto su podijelile Tina Weirather iz Lihtenštajna i Njemica Maria Hoefl-Riesch (+1,74).

Utrku su obilježila tri prekida zbog magle.

U ukupnom poretku Svjetskog kupa prva je slovenska skijašica Tina Maze, koja je u Lake Louisu osvojila 20. mjesto.