SP – veleslalom: Tedu Ligetyju treće zlato

Američki skijaš je pobijedio ukupnim rezultatom 2:28,92 minuta (AP)

Američki skijaš Ted Ligety osvojio je u četvrtak zlatnu medalju u veleslalomu na Svjetskom prvenstvu (SP) u austrijskom Schladmingu, čime je odbranio titulu iz 2011. godine.

Ligetyju je ovo treće zlato na SP-u u Schladmingu, poslije trijumfa u superveleslalomu i superkombinaciji.

On je jedini Amerikanac kojem je uspjelo na jednom SP-u uspio osvojiti tri zlatne medalje.

Američki skijaš je pobijedio ukupnim rezultatom 2:28,92 minuta.

Srebro je pripalo Austrijancu Marcelu Hirscheru, koji je za Ligetijem zaostao 81 stotinku, a bronza Italijanu Manfredu Moelggu sa zaostatkom od 1,75 sekundi za pobjednikom.

Najbolji hrvatski skijaš Ivica Kostelić zauzeo je 25. mjesto s vremenom 2:34.72 i zaostatkom od 5,80 sekundi za Ligetyjem.

Rezultati veleslaloma u Schaldmingu: 1. Ted Ligety (SAD) 2:28.92; 2. Marcel Hirscher (Aut) 2:29.73; 3. Manfred Moelgg (Ita) 2:30.67; 4. Aksel Lund Svindal (Nor) 2:30.71; 5. Alexis Pinturault (Fra) 2:30.86; 6. Davide Simoncelli (Ita) 2:31.00; 7. Fritz Dopfer (Njem) 2:31.11; 8. Philipp Schoerghofer (Aut) 2:31.17; 9. Benjamin Raich (Aut) 2:31.32; 10. Felix Neureuther (Njem) 2:31.70…