SP u rukometu: Danska i Norveška u finalu

Mikkel Hansen postigao je 12 golova za Dansku u susretu protiv Francuske (EPA)

Drugo polufinale Svjetskog rukometnog prvenstva odigrali su u Hamburgu Njemačka i Norveška, koja je slavila s 31:25 i pridružila se Danskoj u finalu.

Magnus Abelvik Rød sa sedam golova predvodio je Norvešku, dok su Bjarte Myrhol i Sander Sagosen postigli šest. Uwe Gensheimer postigao je sedam pogodaka kod Njemačke, a Fabian Boehm šest.

Norveška će u nedjelju u finalu Svjetskog prvenstva igrati protiv Danske, koja je ranije u Hamburgu savladala branioce titule svjetskog prvaka Francuze s 38:30.

Predvođeni Mikkelom Hansenom, Danci su odigrali odlično prvo poluvrijeme, pogotovo u napadu, te su u prvih 30 minuta postigli čak 21 pogodak.

U drugom poluvremenu prednost Danaca rasla je do maksimalnih deset golova razlike (30:20) u 44. minuti da bi Francuzi u samoj završnici donekle ublažili poraz.

Hrvatska za peto mjesto

Hansen je postigao 12 golova za Dansku, dok je Kentin Mahé s osam pogodaka bio najefikasniji kod Francuske.

Danska će u nedjelju od 17:30 u Herningu igrati za zlato protiv Norveške.

Francuska će se u nedjelju od 14:30, također u Herningu, boriti za bronzu s Njemačkom.

U subotu su u Herningu na programu susreti za poredak: od 17:30 Egipat i Španija igrat će za sedmo mjesto, a od 20:30 Hrvatska i Švedska igrat će za peto mjesto.