SP: Finale Hrvatska – Francuska sudi Argentinac Nestor Pitana

Luka Modrić, Ivan Perišić, Nestor Pitana
U Rusiji je Pitana Hrvatskoj sudio duel osmine finala protiv Danske, a Francuzima četvrtfinale protiv Urugvaja (EPA)

Finalni susret Svjetskog prvenstva u Rusiji između Hrvatske i Francuske 15. srpnja u Moskvi sudit će Argentinac Nestor Pitana.

Pomoćnici će mu biti Argentinci Hernan Maidana i Juan P. Belatti, a za četvrtog suca postavljen je Nizozemac Bjorn Kuipers.

Za 43-godišnjeg profesora tjelesnog odgoja bit će to peta utakmica na Svjetskom prvenstvu u nogometu u Rusiji, a sudio je i Hrvatskoj, i Francuskoj.

“Vatrenima” je sudio dvoboj osmine finala protiv Danske, a Francuzima četvrtfinale protiv Urugvaja.

Utakmicu za treće mjesto sudi Iranac

Pitana je sudio i prvu utakmicu na SP-a, dvoboj Rusije i Saudijske Arabije (5:0), a vodio je i utakmicu između Švedske i Meksika (3-0).

Pitana se suđenjem počeo baviti 2007. godine, a tri godine kasnije našao se na Fifinoj listi sudaca.

Redovito sudi na Copa America, a na posljednjem SP-u u Brazilu 2014. godine sudio je četiri utakmice.

Poznat je i sudac utakmice za treće mjesto – subotnji ogled između Belgije i Engleske sudit će Iranac Alireza Faghani.

Nogometna reprezentacija Hrvatske ostvarila je u srijedu povijesni uspjeh i plasirala se u finale Svjetskog prvenstva nakon što je u polufinalu, nakon produžetaka, pobijedila Englesku 2:1.

Pobjednički gol postigao je Mario Mandžukić u 109. minuti.

Historijski uspjeh Hrvatske

Nakon 90 minuta regularnog dijela polufinalne utakmice Svjetskog prvenstva bilo je 1:1 te se ušlo u produžetke.

Engleska je povela već u petoj minuti golom Kierana Trippiera iz slobodnog udarca.

Izjednačio je Ivan Perišić pogotkom u 68. minuti i odveo utakmicu u produžetke.

Francuska se dan ranije plasirala u finale nakon što je u polufinalu pobijedila Belgiju minimalnim rezultatom.

Jedini gol, u utakmici odigranoj u Sankt Peterburgu, postigao je Samuel Umtiti u 51. minuti.