Slovenac Roglič osvojio Vueltu

Roglič se biciklizmom počeo baviti tek 2012. godine, a prethodno se takmičio u skijaškim skokovima (EPA)

Slovenski biciklist Primož Roglič (Jumbo-Visma) pobjednik je 74. izdanja utrke Vuelte i prvi je Slovenac koji je osvojio jednu trosedmičnu utrku.

Do tog uspjeha 29-godišnji Slovenac je stigao će u svom debiju na “Vuelti”, a dosad su mu najbolji plasmani bili treće mjesto na ovogodišnjem “Giru” i četvrto na prošlogodišnjem “Touru”.

Roglič je naslov osigurao još u subotu, a posljednja, 21. etapa u dužini od 106.6 kilometara od Fuenlabrade do Madrida bila je tradicionalno revijalna.

Biciklizmom se počeo baviti tek 2012.

Roglič je slavio s 2:16 minute prednosti ispred drugog Španca Alejandra Valverdea, a 2:33 minuta zaostao je još jedan Slovenac Tadej Pogačar.

Inače, Roglič se biciklizmom počeo baviti tek 2012. godine. Prethodno se takmičio u skijaškim skokovima.

Posljednju etapu dobio je u sprintu Nizozemac Fabio Jakobsen.