Sevilla i Benfica u finalu Lige Evrope

Sevilla je tek u sudačkoj nadoknadi ostvarila plasman u finale (EPA)

Golom Stephanea Mbije u četvrtoj minuti sudačke nadoknade, Sevilla se plasirala u finale Lige Europe, a u završnom ogledu u Torinu za pobjednički pehar borit će se s lisabonskom Benficom.

Sve do 94. minute Valencia je imala pobjedu koja je vodi u finale, i rezultat 3:0, no gol koji je za konačnih 3:1 i prolaz Seville postigao Mbia srušio je sve nade domaće ekipe.

Golove za Valenciju postigli su Feghouli, Beto (autogol) i Mathieu.

Portugalska Benfica uspjela je sačuvati prednost nad Juventusom iz prve utakmice, kad je bilo 2:1, i odoljela svim napadima Torineza. Na kraju je utakmica završila bez golova, ali s tri podijeljena crvena kartona.

Benfica je susret završila s igračem manje, jer je Perez u 69. minuti dobio drugi žuti karton. Do kraja su se, ispred klupa za rezervne igrače, pokoškali Juventusov Mirko Vučinić i Benficin Lazar Marković, pa su i njih dvojica poslani u svlačionicu iako nisu ni bili u igri.

Finalni ogled na programu je 14. svibnja u Torinu.

Izvor: Al Jazeera