Serie A: Drama na ‘Guiseppe Meazi’

Četiri gola Milita nisu bila dovoljna da Inter osvoji sva tri boda (Getty Images)

Prava drama se odigravala na stadionu ‘Giuseppe Meazza’ u Milanu, na kojem je u srijedu navečer odigrana utakmica Serie A između Intera i Palerma.

Osam pogodaka i dva hat-tricka samo su neka od iznenađenja koja su navijači mogli vidjeti na utakmici italijanske lige.

Gosti su poveli u 17. minuti pogotkom Mantovanija, no Interu je trebalo svega pet minuta da izjednači rezultat, a strijelac je bio Diego Milito.

Početkom drugog poluvremena gosti ponovo dolaze u vodstvo golom Miccolija u 52. minuti, no Milito je odlučio gostima otežati utakmicu – samo tri minute kasnije pogađa sa bijele tačke za 2:2.

Šest minuta kasnije, u 61. minuti, Milito postiže hat-trick i dovodi svoju ekipu u vodsvto – prvi put na utakmici, što Miccoli poništava svojim drugim golom na utakmici u 66. minuti.

Opet, svega tri minuta nakon trećeg izjednačenja na meču, Milito postiže svoj četvrti pogodak i dovodi Inter po drugi put u vodstvo.

Pet minuta prije kraja i Miccoli dolazi do hat-tricka i postavlja konačan rezultat, Inter – Palermo 4:4.

Ostali rezultati: Cagliari – Roma 4:2, Lazio – Milan 2:0, Napoli – Cesena 0:0, Udinese – Lecce 2:1.

Susreti Atalanta – Genoa, Bologna – Fiorentina i Siena – Catania su odgođeni zbog lošeg vremena.

Tabela: 1. Juventus (44) (-1), 2. Milan (43), 3. Udinese (41), 4. Lazio (39), 5. Inter (35) (-1)…