Sarajevo osvojilo Kup Bosne i Hercegovine

Prije sedam dana Sarajevo je na svom terenu slavilo sa 3:0, a u srijedu je na Pecari Široki Brijeg pobijedo sa 1:0 (Anadolija)

Nogometaši Sarajeva osvojili su u srijedu Kup Bosne i Hercegovine, pobijedivši u finalnom ogledu Široki Brijeg ukupnim rezultatom 3:1.

Prije sedam dana Sarajevo je na svom terenu slavilo sa 3:0, a u srijedu je na Pecari Široki Brijeg bio bolji rezultatom 1:0.

Ekipa Širokog Brijega je u 23. minuti povela golom Dražena Bagarića, što je bio rezultat prvog poluvremena, ali i cijele utakmice.

Domaćin je u nastavku pokušavao povećati prednost, ali u tome nije uspio, pa je Sarajevo na kraju zasluženo osvojilo Kup Bosne i Hercegovine.

U subotu moguća ‘dupla kruna’

Nogometaši Sarajeva su posljednjih 20-ak minuta meča igrali s deset igrača, nakon što je Numan Kurdić u 73. minuti dobio direktan crveni karton, zbog grubog starta nad Dinom Ćorićem.

Ekipa Husrefa Musemića za tri dana imat će priliku na domaćem terenu osvojiti “duplu krunu”.

U slučaju pobjede nad Zvijezdom 09, Sarajevo će sa trona skinuti Zrinjski i osvojiti Premijer ligu Bosne i Hercegovine.