Rukometno SP 2019: Grupe i raspored
Najbolji rukometaši planete okupit će se od 10. do 27. januara 2019. godine na 26. Svjetskom prvenstvu koje će, prvi put u historiji, organizirati dvije države – Danska i Njemačka.
Također, po prvi put u historiji na SP-u rukometaša nastupit će jedinstveni tim Sjeverne i Južne Koreje pod imenom Koreja i zastavom na kojoj se, na bijeloj podlozi, vidi Korejski poluotok.
Gradovi domaćini ovog turnira su Kopenhagen i Herning u Danskoj, te Berlin, Hamburg, Keln i Minhen u Njemačkoj. Sve dvorane imaju kapacitet veći od 10.000 gledalaca.
Titulu prvaka brani selekcija Francuske.
Grupa A
(Francuska, Rusija, Njemačka, Srbija, Brazil, Koreja)
10. januar: Njemačka – Koreja.
11. januar: Srbija – Rusija, Brazil – Francuska.
12. januar: Rusija – Koreja, Njemačka – Brazil, Francuska – Srbija.
14. januar: Srbija – Brazil, Rusija – Njemačka, Francuska – Koreja.
15. januar: Rusija – Brazil, Koreja – Srbija, Njemačka – Francuska.
17. januar: Brazil – Koreja, Njemačka – Srbija, Francuska – Rusija.
Grupa B
(Španija, Hrvatska, Makedonija, Island, Bahrein, Japan)
11. januar: Japan – Makedonija, Island – Hrvatska, Bahrein – Španija.
13. januar: Makedonija – Bahrein, Hrvatska – Japan, Španija – Island.
14. januar: Island – Bahrein, Hrvatska – Makedonija, Španija – Japan.
16. januar: Japan – Island, Hrvatska – Bahrein, Makedonija – Španija.
17. januar: Bahrein – Japan, Makedonija – Island, Španija – Hrvatska.
Grupa C
(Danska, Norveška, Austrija, Tunis, Čile, Saudijska Arabija)
10. januar: Čile – Danska.
11. januar: Saudijska Arabija – Austrija, Tunis – Norveška.
12. januar: Austrija – Čile, Norveška – Saudijska Arabija, Danska – Tunis.
14. januar: Tunis – Čile, Norveška – Austrija, Danska – Saudijska Arabija.
15. januar: Saudijska Arabija – Tunis, Norveška – Čile, Austrija – Danska.
17. januar: Čile – Saudijska Arabija, Austrija – Tunis, Danska – Norveška.
Grupa D
(Švedska, Mađarska, Katar, Argentina, Egipat, Angola)
11. januar: Angola – Katar, Argentina – Mađarska, Egipat – Švedska.
13. januar: Katar – Egipat, Mađarska – Angola, Švedska – Argentina.
14. januar: Mađarska – Katar, Argentina – Egipat, Švedska – Angola.
16. januar: Angola – Argentina, Mađarska – Egipat, Katar – Švedska.
17. januar: Egipat – Angola, Katar – Argentina, Švedska – Mađarska.
Grupa I
(Tri prvoplasirana tima iz grupa A i B)
Raspored će biti poznat nakon odigravanja utakmica prvog dijela grupne faze.
Mečevi će biti odigrani od 19. do 23. januara.
Grupa II
(Tri prvoplasirana tima iz grupa C i D)
Raspored će biti poznat nakon odigravanja utakmica prvog dijela grupne faze.
Mečevi će biti odigrani od 19. do 23. januara.
Eliminacijska faza
25. januar (polufinala): I1 – II2, I2 – II1.
26. januar: Utakmica za sedmo mjesto (I4 – II4), utakmica za peto mjesto (I3 – II3).
27. januar: Finale, utakmica za treće mjesto.
Izvor: Al Jazeera i agencije