Rukometno EP 2020: Raspored i satnica
Austrija, Švedska i Norveška domaćini su 14. Evropskog prvenstva za rukometaše, koje se održava od 9. do 26. januara 2020.
Na turniru učestvuje šest selekcija sa zapadnog Balkana, a bit će odigrano 65 utakmica u Beču, Grazu (Austrija), Trondheimu (Norveška) te švedskim gradovima Malmou, Goteborgu i Stockholmu, koji će biti i domaćin završnice.
Grupa A (Graz)
(Hrvatska, Bjelorusija, Crna Gora, Srbija)
Prvo kolo (9. januar): Hrvatska – Crna Gora 27:21, Bjelorusija – Srbija 35:30.
Drugo kolo (11. januar): Crna Gora – Srbija 22:21, Hrvatska – Bjelorusija 31:23.
Treće kolo (13. januar): Crna Gora – Bjelorusija 27:36, Srbija – Hrvatska 21:24.
Grupa B (Beč)
(Češka, Sjeverna Makedonija, Austrija, Ukrajina)
Prvo kolo (10. januar): Češka – Austrija 29:32, Sjeverna Makedonija – Ukrajina 26:25.
Drugo kolo (12. januar): Austrija – Ukrajina 34:30, Češka – Sjeverna Makedonija 27:25.
Treće kolo (14. januar): Austrija – Sjeverna Makedonija 32:28, Ukrajina – Češka 19:23.
Grupa C (Trondheim)
(Španija, Njemačka, Latvija, Holandija)
Prvo kolo (9. januar): Španija – Latvija 33:22, Njemačka – Holandija 34:23.
Drugo kolo (11. januar): Latvija – Holandija 24:32, Španija – Njemačka 33:26.
Treće kolo (13. januar): Latvija – Njemačka 27:28, Holandija – Španija 36:25.
Grupa D (Trondheim)
(Francuska, Norveška, Portugal, Bosna i Hercegovina)
Prvo kolo (10. januar): Francuska – Portugal 25:28, Norveška – BiH 32:26.
Drugo kolo (12. januar): Portugal – BiH 27:24, Francuska – Norveška 26:28.
Treće kolo (14. januar): BiH – Francuska 23:31, Portugal – Norveška 28:34.
Grupa E (Malmo)
(Danska, Mađarska, Island, Rusija)
Prvo kolo (11. januar): Danska – Island 30:31, Mađarska – Rusija 26:25.
Drugo kolo (13. januar): Island – Rusija 34:23, Danska – Mađarska 24:24.
Treće kolo (15. januar): Island – Mađarska 18:24, Rusija – Danska 28:31.
Grupa F (Goteborg)
(Švedska, Slovenija, Švicarska, Poljska)
Prvo kolo (10. januar): Švedska – Švicarska 34:21, Slovenija – Poljska 26:23.
Drugo kolo (12. januar): Švicarska – Poljska 31:24, Švedska – Slovenija 19:21.
Treće kolo (14. januar): Švicarska – Slovenija 25:29, Poljska – Švedska 26:28.
Druga grupna faza
Grupa I
Prvo kolo (16. januar): Španija – Češka 31:25, Hrvatska – Austrija 27:23, Bjelorusija – Njemačka 23:31.
Drugo kolo (18. januar): Bjelorusija – Češka 28:25, Španija – Austrija 30:26, Hrvatska – Njemačka 25:24.
Treće kolo (20. januar): Hrvatska – Češka 22:21, Bjelorusija – Španija 28:37, Austrija – Njemačka 22:34.
Četvrto kolo (22. januar): Hrvatska – Španija 22:22, Bjelorusija – Austrija 36:36, Češka – Njemačka 22:26.
Grupa II
(D1, E1, F1, D2, E2, F2)
Prvo kolo (17. januar): Slovenija – Island 30:27, Norveška – Mađarska 36:29, Portugal – Švedska 35:25.
Drugo kolo (19. januar): Portugal – Island 25:28, Slovenija – Mađarska 28:29, Norveška – Švedska 23:20.
Treće kolo (21. januar): Portugal – Slovenija 24:29, Norveška – Island 31:28, Mađarska – Švedska 18:24.
Četvrto kolo (22. januar): Portugal – Mađarska 34:26, Norveška – Slovenija 33:30, Island – Švedska 25:32.
Eliminacijska faza (Stockholm)
24. januar: Norveška – Hrvatska 28:29 (polufinale, produžeci).
24. januar: Španija – Slovenija 34:32 (polufinale)
25. januar: Njemačka – Portugal 29:27 (utakmica za peto mjesto)
25. januar: Norveška – Slovenija 28:20 (utakmica za treće mjesto)
26. januar: Hrvatska – Španija 20:22 (finale)
Izvor: Al Jazeera