Oglasi

Rukometno EP 2020: Raspored i satnica

Austrija, Švedska i Norveška domaćini su Evropskog prvenstva za rukometaše koje će biti održano od 9. do 26. januara 2020. godine.
Na turniru učestvuje šest selekcija sa Zapadnog Balkana, a ukupno će biti odigrano 65 utakmicaFacebook/ EHF EURO

Austrija, Švedska i Norveška domaćini su 14. Evropskog prvenstva za rukometaše, koje će biti održano od 9. do 26. januara 2020. godine.

Na turniru učestvuje šest selekcija sa Zapadnog Balkana, a ukupno će biti odigrano 65 utakmica u Beču, Grazu (Austrija), Trondheimu (Norveška) te švedskim gradovima Malme, Gothenburg i Štokholm, koji će biti domaćin završnice.

Grupa A (Graz)

(Hrvatska, Bjelorusija, Crna Gora, Srbija)

Prvo kolo (9. januar): Hrvatska – Crna Gora (18:45), Bjelorusija – Srbija (20:30).

Drugo kolo (11. januar): Crna Gora – Srbija (16:00), Hrvatska – Bjelorusija (18:15).

Treće kolo (13. januar): Srbija – Hrvatska (18:15), Crna Gora – Bjelorusija (20:30).


Grupa B (Beč)

(Češka, Sjeverna Makedonija, Austrija, Ukrajina)

Prvo kolo (10. januar): Češka – Austrija (18:15), Sjeverna Makedonija – Ukrajina (20:30).

Drugo kolo (12. januar): Austrija – Ukrajina (16:00), Češka – Sjeverna Makedonija (18:15).

Treće kolo (14. januar): Ukrajina – Češka (18:15), Austrija – Sjeverna Makedonija (20:30).

Grupa C (Trondheim)

(Španija, Njemačka, Latvija, Holandija)

Prvo kolo (9. januar): Španija – Latvija (18:15), Njemačka – Holandija (20:30).

Drugo kolo (11. januar): Latvija – Holandija (16:00), Španija – Njemačka (18:15).

Treće kolo (13. januar): Holandija – Španija (18:15), Latvija – Njemačka (20:30).


Grupa D (Trondheim)

(Francuska, Norveška, Portugal, Bosna i Hercegovina)

Prvo kolo (10. januar): Francuska – Portugal (18:15), Norveška – BiH (20:30).

Drugo kolo (12. januar): Portugal – BiH (16:00), Francuska – Norveška (18:15).

Treće kolo (14. januar): BiH – Francuska (18:15), Portugal – Norveška (20:30).


Grupa E (Malme)

(Danska, Mađarska, Island, Rusija)

Prvo kolo (11. januar): Danska – Island (16:00), Mađarska – Rusija (18:15).

Drugo kolo (13. januar): Island – Rusija (18:15), Danska – Mađarska (20:30).

Treće kolo (15. januar): Rusija – Danska (18:15), Island -  Mađarska (20:30).


Grupa F (Gothenburg)

(Švedska, Slovenija, Švicarska, Poljska)

Prvo kolo (10. januar): Švedska – Švicarska (18:15), Slovenija – Poljska (20:30).

Drugo kolo (12. januar): Švicarska – Poljska (16:00), Švedska – Slovenija (18:15).

Treće kolo (14. januar): Poljska – Švedska (18:15), Švicarska – Slovenija (20:30).


Druga grupna faza

Grupa I

(A1, B1, C1, A2, B2, C2)

Prvi mečevi na rasporedu su 16. januara.

Grupa II

(D1, E1, F1, D2, E2, F2)

Prvi mečevi na rasporedu su 16. januara.


Eliminacijska faza (Štokholm)

24. januar: Polufinale I1 – II2 (18:00 sati)

24. januar: Polufinale II1 – I2 (20:30)

25. januar: Meč za peto mjesto (16:00)

25. januar: Meč za treće mjesto (18:30)

26. januar: Finale (16:30)

Izvor: Al Jazeera

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove autora komentara, a ne stavove Al Jazeere Balkans. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja jer takvi komentari neće biti objavljeni. Al Jazeera Balkans zadržava pravo da određene komentare obriše bez najave i objašnjenja.