Real Madrid klupski prvak svijeta

Strijelac pobjedničkog pogotka bio je Cristiano Ronaldo u 53. minuti iz slobodnog udarca (AP)

Nogometaši Real Madrida po šesti put u historiji, a treći put u posljednje četiri godine, osvojili su naslov svjetskog klupskog prvaka nakon što su u subotnjem finalu Svjetskog klupskog prvenstva odigranom u Abu Dabiju sa 1:0 pobijedili brazilski Gremio.

Strijelac pobjedničkog pogotka bio je Cristiano Ronaldo u 53. minuti iz slobodnog udarca, nakon što je nad njim napravljen prekršaj na 25 metara od gola brazilske ekipe.

Ronaldo je pronašao rupu u živom zidu Gremija i pogodio suprotni ugao od onog koji je čuvao brazilski golman Marcelo Grohe.

Osmi trofej za Zidanea

Real je potpuno zasluženo stigao do trofeja, obzirom na to da su Madriđani uputili 20 udaraca na gol, od čega sedam u okvir, dok je Gremio imao samo jedan šut, a Realov čuvar mreže Keylor Navas ostao je besposlen.

Za Realovog trenera Zinedinea Zidanea ovo je osmi trofej otkako je sjeo na klupu.

U utakmici za treće mjesto meksička Pachuca svladala je domaću Al-Jaziru sa 4:1.