Oglasi

Raspored završnice košarkaškog SP-a

Najbolji košarkaši planete od 31. augusta do 15. septembra u Kini su se borili za naslov novog svjetskog prvaka.
Titulu prvaka svijeta u Kini brani reprezentacija Sjedinjenih Američkih DržavaFIBA

Eliminacijska faza

 

Četvrtfinale

Dongguan, 10. septembar: Argentina – Srbija 97:87 (meč 81)

Shanghai, 10. septembar: Španija – Poljska 90:78 (meč 82)

Dongguan, 11. septembar: SAD – Francuska 79:89 (meč 83)

Shanghai, 11. septembar: Australija – Češka 82:70 (meč 84)


Polufinale

Peking, 13. septembar: Argentina – Francuska 80:66

Peking, 13. septembar: Španija – Australija 95:88 (produžetak)


Meč za treće mjesto

Peking, 15. septembar: Francuska - Australija 67:59

 


Finale

Peking, 15. septembar: Argentina - Španija 75:95


Druga grupna faza (prenose se bodovi iz prve faze)

 

Grupa I (Foshan)

Prvo kolo (6. septembar): Poljska - Rusija 79:74, Argentina - Venecuela 87:67.

Drugo kolo (8. septembar): Venecuela - Rusija 60:69, Poljska – Argentina 65:91.

Poredak: Argentina 10, Poljska 9, Rusija 8, Venecuela 7.


Grupa J (Wuhan)

Prvo kolo (6. septembar): Srbija - Portoriko 90:47, Španija - Italija 67:60.

Drugo kolo (8. septembar): Portoriko - Italija 89:94, Španija - Srbija 81:69.

Poredak: Španija 10, Srbija 9, Italija 8, Portoriko 7.


Grupa K (Shenzhen)

Prvo kolo (7. septembar): Brazil - Češka Republika 71:93, SAD - Grčka 69:53.

Drugo kolo (9. septembar): Češka Republika - Grčka 77:84, SAD - Brazil 89:73.

Poredak: SAD 10, Češka Republika 8, Grčka 8, Brazil 8.


Grupa L (Nanjing)

Prvo kolo (7. septembar): Australija - Dominikanska Republika 82:76, Francuska - Litvanija 78:75.

Drugo kolo (9. septembar): Dominikanska Republika - Litvanija 55:74, Francuska - Australija 98:100.

Poredak: Australija 10, Francuska 9, Litvanija 8, Dominikanska Republika 7.

 

Prva grupna faza


Grupa A (Peking)

Prvo kolo (31. avgust): Poljska – Venecuela 80:69, Obala Slonovače – Kina 55:70.

Drugo kolo (2. septembar): Venecuela – Obala Slonovače 87:71, Kina – Poljska 76:79.

Treće kolo (4. septembar): Obala Slonovače – Poljska 63:80, Venecuela – Kina 72:59.

Poredak: Poljska 6 bodova, Venecuela 5, Kina 4, Obala Slonovače 3.


Grupa B (Wuhan)

Prvo kolo (31. avgust): Rusija – Nigerija 82:77, Argentina – Južna Koreja 95:69.

Drugo kolo (2. septembar): Nigerija – Argentina 81:94, Južna Koreja – Rusija 73:87.

Treće kolo (4. septembar): Južna Koreja – Nigerija 66:108, Rusija – Argentina 61:69.

Poredak: Argentina 6, Rusija 5, Nigerija 4, Južna Koreja 3.


Grupa C (Guangzhou)

Prvo kolo (31. avgust): Iran – Portoriko 81:83, Španija – Tunis 101:62.

Drugo kolo (2. septembar): Tunis – Iran 79:67, Portoriko – Španija 63:73.

Treće kolo (4. septembar): Portoriko – Tunis 67:64, Španija – Iran 73:65.

Poredak: Španija 6, Portoriko 5, Tunis 4, Iran 3.


Grupa D (Foshan)

Prvo kolo (31. avgust): Angola – Srbija 59:105, Filipini – Italija 62:108.

Drugo kolo (2. septembar): Italija – Angola 92:61, Srbija – Filipini 126:67.

Treće kolo (4. septembar): Angola – Filipini 84:81, Italija – Srbija 92:77.

Poredak: Srbija 6, Italija 5, Angola 4, Filipini 3.


Grupa E (Shanghai)

Prvo kolo (1. septembar): Turska – Japan 86:67, Češka – SAD 67:88.

Drugo kolo (3. septembar): Japan – Češka 76:89, SAD – Turska 93:92.

Treće kolo (5. septembar): Turska – Češka 76:91, SAD – Japan 98:45.

Poredak: SAD 6, Češka 5, Turska 4, Japan 3.


Grupa F (Nanjing)

Prvo kolo (1. septembar): Novi Zeland – Brazil 94:102, Grčka – Crna Gora 85:60.

Drugo kolo (3. septembar): Crna Gora – Novi Zeland 83:93, Brazil – Grčka 79:78

Treće kolo (5. septembar): Brazil – Crna Gora 84:73, Grčka – Novi Zeland 103:97.

Poredak: Brazil 6, Grčka 5, Novi Zeland 4, Crna Gora 3.


Grupa G (Shenzhen)

Prvo kolo (1. septembar): Dominikanska Republika – Jordan 80:76, Francuska – Njemačka 78:74.

Drugo kolo (3. septembar): Njemačka – Dominikanska Republika 68:70, Jordan – Francuska 64:103.

Treće kolo (5. septembar): Njemačka – Jordan 96:62, Dominikanska Republika – Francuska 56:90.

Poredak: Francuska 6, Dominikanska Republika 5, Njemačka 4, Jordan 3.


Grupa H (Dongguan)

Prvo kolo (1. septembar): Kanada – Australija 92:108, Senegal – Litvanija 47:101.

Drugo kolo (3. septembar): Australija – Senegal 81:68, Litvanija – Kanada 92:69.

Treće kolo (5. septembar): Kanada – Senegal 82:60, Litvanija – Australija 82:87.

Poredak: Australija 6, Litvanija 5, Kanada 4, Senegal 3.

Izvor: Al Jazeera

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove autora komentara, a ne stavove Al Jazeere Balkans. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja jer takvi komentari neće biti objavljeni. Al Jazeera Balkans zadržava pravo da određene komentare obriše bez najave i objašnjenja.