Prijateljske utakmice: Pobjede Kosova i Srbije, remiji BiH, Crne Gore i Makedonije

Crnogorci su u Podgorici dočekali Tursku, a konačan rezultat bio je 2:2 (AP)

Nogometne reprezentacije iz regije i u utorak su igrale prijateljske utakmice, a pobjede su ostvarile selekcije Kosova i Srbije.

Kosovo je s 2:0 savladalo Burkinu Faso, a strijelci su bili Vedat Muriqi u 73. i Leart Paqarada u 90. minuti.

Nešto kasnije Srbija je istim rezultatom u Londonu nadigrala Nigeriju, a oba gola postigao je Aleksandar Mitrović (68. i 81. minuta).

Utakmice bez pobjednika odigrali su Makedonija, Crna Gora te Bosna i Hercegovina.

Makedonci su u turskoj Antalyji igrali 1:1 protiv Azerbejdžana, koji je poveo iz penala u 5. minuti preko Richarda da bi konačan rezultat postavio Trajkovski u 22. minuti.

Bez golova u Le Havreu

Crnogorci su u Podgorici dočekali Tursku, a rezultat je na kraju bio 2:2.

Gosti su do 23. minute postigli dva gola, a strijelci su bili Under (11) i Yokuslu (23), no pred kraj prvog poluvremena Crnogorci su smanjili preko Ivanića. Strijelac drugog gola bio je Mugoša u 87. minuti.

Bosna i Hercegovina remizirala je bez golova sa Senegalom, a utakmica je odigrana u francuskom Le Havreu.