Prijateljske utakmice: Hrvati i Slovenci slavili, poraz Srbije

Strijelci za Hrvatsku u Gradskom vrtu bili su saigrači iz Intera Brozović i Perišić (Reuters)

Nogometna reprezentacija Hrvatske je u srijedu navečer u Osijeku, u prijateljskoj utakmici, savladala Izrael rezultatom 2:0 (2:0).

Izabranici Ante Čačića prilično lako su izašli na kraj s rivalom koji im nije mogao pružiti ozbiljniji otpor, prenosi agencija Anadolija.

Hrvati su pitanje pobjednika na Gradskom vrtu riješili već u prvom poluvremenu.

Prvo je Ivan Perišić pogodio u 4. minuti za 1:0, da bi konačan rezultat u 34. postavio Marselo Brozović, njegov saigrač iz milanskog Intera.

“Vatreni” su u Osijeku predstavili nove dresove, u kojima će igrati na ovogodišnjem Evropskom prvenstvu u Francuskoj.

Gol u debiju

Reprezentacija Slovenije u prijateljskoj utakmici igranoj u Kopru savladala je Makedoniju s minimalnih 1:0 (0:0).

Pobjedonosni gol za Slovence, ujedno prvenac u državnom dresu, postigao je član hrvatskog prvoligaša Rijeke Roman Bezjak u 58. minuti.

Selektor Slovenije Srečko Katanec iskoristio je ovaj duel i dao priliku budućim snagama.

Tako su debi u dresu reprezentacije upisali Miha Zajc i Aljaš Struna.

Jedini gol meča postigao je Jakub Blaszczykowski u 23. minuti.

U četvrtak se Crna Gora sastaje s Grčkom, dok u petak Bosna i Hercegovina gostuje u Luksemburgu.