Premiership: Poraz Newcastlea na Emiratesu

Arsenal je u posljednje četiri utakmice stizao negativan rezultat i završavao utakmice pobjedama (AFP)

Ekipa Arsenala savladala je u 28. kolu Newcastle na svom terenu rezultatom 2:1 i time se približila trećeplasiranom Tottenhamu na samo jedan bod razlike.

Newcastle je gostovanje na Emiratesu otvorio dobrom igrom, kojom su krunisali pogotkom Hatema Ben Arfe u 14. minuti.

No zvijezda Arsenala Robin Van Persie nije dozvolio Newcastleu mnogo vremena za slavlje, pošto je na ubačaj Walcotta izjednačio već u sljedećem napadu.

Semafor je pokazivao 15. minutu susreta kada je rezultat bio poravnat.

Izjednačenim rezultatom se otišlo i na odmor.

U drugom poluvremenu su domaći igrači bili dominantiji, uz posjed lopte od preko 60 posto, no do pobjedničkog gola se čekalo do samog kraja utakmice.

Pobjedonosni pogodak postigao je Thomas Vermaelen u posljednjim trenucima.

Ovom pobjedom Arsenal je učvrstio svoju poziciju na četvrtom mjestu i pobjegao Chelseaju na tri boda razlike.

Izvor: Al Jazeera