Oglasi

Potvrđen raspored druge sezone UEFA-ine Lige nacija

Prve utakmice su na rasporedu 3. septembra, a posljednji mečevi igraju se 18. novembra ove godine.
Titulu najboljeg iz prve sezone brani selekcija PortugalaEPA-EFE

Evropska nogometna asocijacija (UEFA) danas je objavila kompletan raspored druge sezone Lige nacija u kojoj se takmiče sve reprezentacije sa područja „Starog kontinenta“.

Prve utakmice su na rasporedu 3. septembra, a posljednji mečevi igraju se 18. novembra ove godine.

Titulu najboljeg iz prve sezone brani selekcija Portugala.

Osvajač turnira dobija 7,5 miliona eura, svaki učesnik u najjačoj Ligi A (u kojoj je ove godine 16 umjesto 12 ekipa kao prošli put) dobit će po 1,5 miliona eura, a u slabijim ligama su i nagrade slabije. Ukupni nagradni fond povećao se sa 76,25 miliona na 81,5 miliona eura.

Prvo kolo

3. septembar

A4: Njemačka – Španija, Ukrajina – Švicarska

B3: Rusija – Srbija, Turska – Mađarska

B4: Bugarska – Irska, Finska – Vels

C3: Moldavija – Kosovo, Slovenija – Grčka

D1: Farski Otoci – Malta, Latvija – Andora

.......................................................................................

4. septembar

A1: Italija – BiH, Holandija – Poljska

B1: Norveška – Austrija, Rumunija – Sjeverna Irska

B2: Škotska – Izrael, Slovačka – Češka

C4: Bjelorusija – Albanija, Litvanija – Kazahstan

.......................................................................................

5. septembar

A2: Island – Engleska, Danska – Belgija

A3: Portugal – Hrvatska, Švedska - Francuska

C1: Azerbejdžan – Luksemburg, Kipar – Crna Gora

C2: Sjeverna Makedonija – Armenija, Estonija – Gruzija

D2: Gibraltar – San Marino

Drugo kolo

6. septembar

A4: Španija – Ukrajina, Švicarska - Njemačka

B3: Mađarska – Rusija, Srbija - Turska

B4: Vels – Bugarska, Irska – Finska

C3: Slovenija – Moldavija, Kosovo - Grčka

D1: Andora – Farski Otoci, Malta – Latvija

.......................................................................................

7. septembar

A1: BiH – Poljska, Holandija – Italija

B1: Austrija – Rumunija, Sjeverna Irska – Norveška

B2: Češka – Škotska, Izrael - Slovačka

C4: Kazahstan – Bjelorusija, Albanija – Litvanija

.......................................................................................

8. septembar

A2: Belgija – Island, Danska – Engleska

A3: Francuska – Hrvatska, Švedska – Portugal

C1: Kipar – Azerbejdžan, Luksemburg – Crna Gora

C2: Armenija – Estonija, Gruzija – Sjeverna Makedonija

D2: San Marino – Lihtenštajn

Treće kolo

10. oktobar

A4: Španija – Švicarska, Ukrajina - Njemačka

C1: Luksemburg – Kipar, Crna Gora – Azerbejdžan

D1: Farski Otoci – Latvanija, Andora - Malta

D2: Lihtenštajn – Gibraltar

.......................................................................................

11. oktobar

A1: BiH – Holandija, Poljska – Italija

A2: Engleska – Belgija, Island – Danska

A3: Hrvatska – Švedska, Francuska – Portugal

B1: Norveška – Rumunija, Sjeverna Irska – Austrija

B2: Izrael – Češka, Škotska – Slovačka

B3: Rusija – Turska, Srbija - Mađarska

B4: Irska – Vels, Finska – Bugarska

C2: Armenija – Gruzija, Estonija – Sjeverna Makedonija

C3: Grčka – Moldavija, Kosovo - Slovenija

C4: Kazahstan – Albanija, Litvanija – Bjelorusija

Četvrto kolo

13. oktobar

A4: Njemačka – Švicarska, Ukrajina - Španija

C1: Azerbejdžan – Kipar, Crna Gora – Luksemburg

D1: Farski Otoci – Andora, Latvija – Malta

D2: Lihtenštajn – San Marino

.......................................................................................

14. oktobar

A1: Poljska – BiH, Italija – Holandija

A2: Engleska – Danska, Island – Belgija

A3: Hrvatska – Francuska, Portugal – Švedska

B1: Norveška – Sjeverna Irska, Rumunija – Austrija

B2: Škotska – Češka, Slovačka – Izrael

B3: Rusija – Mađarska, Turska - Srbija

B4: Finska – Irska, Bugarska – Vels

C2: Estonija – Armenija, Sjeverna Makedonija – Gruzija

C3: Grčka – Kosovo, Moldavija – Slovenija

C4: Bjelorusija – Kazahstan, Litvanija – Albanija

Peto kolo

14. novembar

A3: Portugal – Francuska, Švedska - Hrvatska

A4: Njemačka – Ukrajina, Švicarska - Španija

C1: Azerbejdžan – Crna Gora, Kipar - Luksemburg

D1: Malta – Andora, Latvija – Farski otoci

D2: San Marino – Gibraltar

.......................................................................................

15. novembar

A1: Holandija – BiH, Italija – Poljska

A2: Belgija – Engleska, Danska – Island

B1: Austrija – Sjeverna Irska, Rumunija - Norveška

B2: Slovačka – Škotska, Češka – Izrael

B3: Turska – Rusija, Mađarska - Srbija

B4: Bugarska – Finska, Vels - Irska

C2: Sjeverna Makedonija – Estonija, Gruzija – Armenia

C3: Moldavija – Grčka, Slovenija - Kosovo

C4: Albanija – Kazahstan, Bjelorusija – Litvanija

Šesto kolo

17. novembar

A3: Hrvatska – Portugal, Francuska – Švedska

A4: Španija – Njemačka, Švicarska – Ukrajina

C1: Luksemburg – Azerbejdžan, Crna Gora – Kipar

D1: Andora – Latvija, Malta – Farski Otoci

D2: Gibraltar – Lihtenštajn

.......................................................................................

18. novembar

A1: BiH – Italija, Poljska – Holandija

A2: Belgija – Danska, Engleska – Island

B1: Austrija – Norveška, Sjeverna Irska – Rumunija

B2: Češka – Slovačka, Izrael – Škotska

B3: Mađarska – Turska, Srbija – Rusija

B4: Irska – Bugarska, Vels - Finska

C2: Armenija – Sjeverna Makedonija, Gruzija – Estonija

C3: Grčka – Slovenija, Kosovo - Moldavija

C4: Albanija – Bjelorusija, Kazahstan – Litvanija

Izvor: Al Jazeera i agencije

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove autora komentara, a ne stavove Al Jazeere Balkans. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja jer takvi komentari neće biti objavljeni. Al Jazeera Balkans zadržava pravo da određene komentare obriše bez najave i objašnjenja.