Podijeljene prve medalje na EYOF-u

U dvorani 'Mirza Delibašić' Kulturno-sportskog centra Skenderija podijeljene su prve medalje u brzom klizanju (Anadolija)

Švicarka Anja Weber osvojila je zlatnu medalju u skijaškom trčanju na 7,5 kilometara, koje je danas održano na Velikom polju na Igmanu u okviru Evropskog omladinskog olimpijskog festivala u Sarajevu i Istočnom Sarajevu.

Weber je do zlata došla s vremenom 25:22.5, a drugo mjesto osvojila je njena sunarodnjakinja Nadja Kaelin, koja je razdaljinu prešla u vremenu 25:52.0. Treća je bila Poljakinja Monika Skinder s vremenom 26:10.9.

Na Jahorini je danas završena utrka slaloma za djevojke u čijoj su prvoj vožnji nastupile 102 takmičarke.

Po veoma teškim uvjetima za vožnju na kraju je pobjedu odnijela Magdalena Egger iz Austrije s vremenom 1:40.70, drugoplasirana je bila Marie Lamure iz Francuske (1:41.10), dok je na trećoj poziciji završila Bryn Moerkeset iz Norveške (1:42.62).

Druga vožnja, zbog vremenskih nepogoda, kasnila je više od sat vremena.

Medalje u klizanju

U dvorani “Mirza Delibašić” Kulturno-sportskog centra Skenderija podijeljene su prve medalje u brzom klizanju na kratkim stazama u disciplinama 1.500 m u obje konkurencije.

Kod djevojaka zlatnu medalju osvojila je Italijanka Elisa Confortila s vremenom 2:39,258, srebrno odličje pripalo je Slovakinji Petri Rusnakovoj, dok je bronzu izborila Holanđanka Michelle Velzeboer.

U konkurenciji klizača titulu je osvojio Mađar Attila Talabos s vremenom 2:24.975, drugi je bio Rus Vladimir Balbekov  (2:25,074), a treći Furkan Akar iz Turske (2:25,331).

Vremenske neprilike

Zbog vremenskih neprilika odgođena su sva takmičenja koja su planirana danas na Bjelašnici, javlja agencija Anadolija.

Glasnogovornica EYOF-a Jovana Beribaka potvrdila je da su danas odgođena sva takmičenja na Bjelašnici, ali je dodala da se takmičenja na toj olimpijskoj planini nastavljaju sutra.

Na Bjelašnici je danas bilo planirano i takmičenje u snoubordu za djevojčice i dječake.

Sarajevo i Istočno Sarajevo do 16. februara domaćini su Evropskog zimskog olimpijskog festivala mladih (EYOF 2019).

Na EYOF-u nastupa približno 1.500 sportista iz 46 evropskih zemalja. Ukupan broj učesnika, zajedno sa sportistima, trenerima i ostalim članovima misija, iznosi više od 2.000.