Pobjede Slovenije i Hrvatske, poraz Srbije

Srbija je zabilježila prvi poraz za Svjetskom prvenstvu u rukometu, ali su se ipak plasirali u osminu finala.

Rukomet, Španija, Slovenija, Bjelorusija, Dragan Gajič
Slovenija je u samoj završnici došla do pobjede protiv Bjelorusije [EPA]

Hrvatska rukometna reprezentacija nastavlja nizati pobjede na svjetskom prvenstvu u Španiji.

U susretu 4. kola D skupine pobijedila je Egipat 24:20 (11:9) upisavši i četvrtu pobjedu.

Ovim trijumfom Hrvatska je osigurala najmanje drugo mjesto u grupi, a za prvu poziciju borit će se protiv Španije u subotu u 19.00 sati u Madridu.

U slučaju neodlučenog ishoda prvo mjesto u grupi bi pripalo Špancima zbog bolje razlike pogodaka.

Najefikasniji igrači u hrvatskim redovima bili su Manuel Štrlek i Ivan Čupić sa po četiri gola, dok je Mirko Alilović sakupio 15 obrana.

Egipat su predvodili Ahmed Mostafa sa osam i Mohamed Mamdouh sa pet pogodaka.

Poraz Srbije

Rukometna reprezentacija Srbije izgubila je u četvrtak u Zaragozi od selekcije Poljske sa 25:24 (11:13), u 4. kolu grupe C Svjetskog prvenstva u rukometu.

To je prvi poraz srbijanskih rukometaša nakon pobjeda nad Južnom Korejom (31:22), Bjelorusijom (34:28) i Saudijskom Arabijom (30:20).

Poljaci također imaju tri pobjede i jedan poraz u dosadašnjem dijelu takmičenja, a obje ekipe osigurale su plasman u osminu finala.

Momir Ilić je predvodio napad Srbije sa postignutih devet golova, a osim njega dobru partiju je pružio golman Darko Stanić sa odbranjenih 16 šuteva upućenih ka njegovom golu. Bartosz Jurecki je bio najbolji napadač poljske reprezentacije sa devet postignutih golova.

Reprezentacija Slovenije je u dvorani Principe Felipe u Zaragozi u okviru grupe C Svjetskog prvenstva u rukometu savladala selekciju Bjelorusije minimalnom prednošću 27:26.

Bjelorusi su odigrali fantastično prvo poluvrijeme, pa su na odmor otišli sa prednosti od pet golova 17:12.

Ipak, Slovenci su ostali pribrani što su dokazali u drugom poluvremenu, koje im je u potpunosti pripalo. Početak nastavka susreta su otvorili serijom 4:0 što im je omogućilo da se vrate u susret, a u 44. minuti su uspjeli i da povedu rezultatom 22:21.

Odlični Gajič

Slovenska selekcija je do pobjede došla golom sa sedam metara svog najboljeg strijelca na susretu Dragana Gajiča. Na sreću Slovenaca, Bjelorusi nisu uspjeli iskoristiti zadnji napad koji im je mogao donijeti bod iz ovog susreta.

Napad Slovenije je predvodio Dragan Gajič sa osam postignutih golova, a tri manje je postigao Jure Dolenec.

Solidan je bio i golman Gorazd Škof sa 13 uspješnih odbrana.

U reprezentaciji Bjelorusije se istakao Siarhei Rutenka sa devet postignutih golova, dok se Dzmitry Nikulenkau pet puta upisao u strijelce.

U grupi D je selekcija Alžira uvjerljivo savladala najbolje australske rukometaše rezultatom 39:15.

Saudijska Arabija je u grupi C savladala Južnu Koreju rezultatom 24:22, a Mađarska je u grupi D izgubila od Španije rezultatom 22:28.

Teme:

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove autora komentara, a ne stavove Al Jazeere Balkans. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja jer takvi komentari neće biti objavljeni. Al Jazeera Balkans zadržava pravo da određene komentare obriše bez najave i objašnjenja.