Odbojkašima Srbije i druga pobjeda na SP-u

Nakon pobjede nad Australijom, odbojkaši Srbije sastat će se s reprezentacijom Venecuele (EPA)

Odbojkaška reprezentacija Srbije ostvarila je i drugu pobjedu na Svjetskom prvenstvu u Poljskoj, savladavši selekciju Australije u Wroclawu rezultatom 3:1 (25:23, 25:22, 22:25, 25:17).

Prethodno su izabranici selektora Igora Kolakovića nadigrali Argentinu (3:1), te pretrpjeli poraz u startnom meču protiv domaćina Poljske (3:0).

Do druge, vrijedne i očekivane pobjede srpski odbojkaši došli su igrajući onoliko koliko im je bilo potrebno za nova tri boda, iako su se Australci žestoko borili za svaki poen.

Agencija Tanjug prenosi kako je evidentno bilo da je kvalitet na strani Srbije.

Venecuela naredni protivnik

U prvom setu reprezentacija Srbije je poslije vodstva protivnika od 22:20 napravila seriju 3:0 i potom iskoristila već prvu set loptu, u drugom je kod 24:21 iskoristila drugu loptu, da bi u trećem setu, nakon izjednačene borbe Australija bila sigurnija, te iskoristila tri vezane servis greške rivala i na kraju smanjila na 2:1 u setovima.

U posljednjem setu odbojkaši Srbije ponovo su bili na visini zadatka i bez većih problema osigurali važan uspjeh.

Narednu utakmicu odbojkaši Srbije igraju u subotu popodne protiv Venecuele.