Nogometaši Sarajeva osvojili Kup BiH

Nogometaši Sarajeva pobjednici su Kupa Bosne i Hercegovine za sezonu 2013/2014.

Igrači tima sa Koševa su u uzvratnom susretu finala u petak na Olimpijskom stadionu “Asim Ferhatović Hase” savladali zenički Čelik s 3:1 (0:0).

Strijelci za Sarajevo bili su Krste Velkoski (67), Bojan Puzigaća (70) i Nemanja Bilbija (83), dok je jedini pogodak za Čelik postigao Jasmin Mešanović (82).

U kvalifikacijama za Ligu Evrope

Nogometaši Sarajeva su u prvom meču u Zenici slavili sa 2:0 te s ukupnih 5:1, nakon sedam godina, osvojili trofej.

Sarajevo će, kao pobjednik Kupa Bosne i Hercegovine, nastupiti u drugom pretkolu Lige Evrope.

Bosnu i Hercegovinu će u kvalifikacijama za Ligu prvaka predstavljati šampion Zrinjski iz Mostara, a u kvalifikacijama za Ligu Evrope, osim Sarajeva, igrat će još Široki Brijeg i sarajevski Željezničar.