Njemačka na vrhu liste FIFA-e, pad Španije

Njemačka se na vrh FIFA-ine liste vratila prvi put nakon skoro 20 godina (EPA)

Novi svjetski prvak, nogometna reprezentacija Njemačke, očekivano je zauzela prvu poziciju na novoj FIFA-inoj ljestvici, drugi su finalisti Argentinci, a treći su Nizozemci, kao osvajači bronce na nedavno završenom Mundijalu.

Veliki pad doživjeli su europski i bivši svjetski prvaci Španjolci, koji su na svjetskom prvenstvu ispali već u grupnoj fazi, te su pali s prvog na osmo mjesto.

Sedam pozicija izgubio je i Portugal koji je pao s četvrtog na 11. mjesto, a među prvih 20 najveći je pad zabilježila Engleska, koja se spustila s desetog na 20. mjesto.

Po 12 pozicija napredovale su reprezentacije Nizozemske, s 15. na treće i Kostarika, s 28. na 16. mjesto. Brazil je pao s trećeg na sedmo mjesto.

Hrvatska najbolja iz regije

Od reprezentacija iz regije hrvatska nacionalna vrsta je popravila plasman za jedno mjesto u odnosu na prošli mjesec, te se sada nalazi na 17. poziciji, usprkos ispadanju u prvom krugu Svjetskog prvenstva.

I Bosna i Hercegovina je popravila svoju poziciju, pa je sad 19. na svijetu (bila je na 21. mjestu), dok je Srbija pala za jedno mjesto i trenutačno je 31. reprezentacija po kriterijima asocijacije FIFA.