NBA: Uvjerljive pobjede Heata i Spursa

LeBron James je opet bio raspoložen postigavši 26 poena, uz 12 skokova i sedam asistencija (Reuters)

Aktuelni prvak NBA Miami Heat se učvrstio na vrhu Istočne konferencije, svladavši lako u četvrtak Chicago Bulls 86:67.

LeBron James je opet bio raspoložen, postigavši 26 poena uz 12 skokova i sedam asistencija, a ovo je bila deveta uzastopna pobjeda za Miami, čija je prednost u Istočnoj konferenciji 5,5 utakmica.

Miami (38-14) je poveo 45:35 na poluvremenu i održao tu prednost do kraja protiv Chicaga, koji je imao problema s napadom.

Najviše što su se Bullsi približili Miamiju bilo je na sedam poena u drugom poluvremenu, a dvoznamenkasti zaostatak imali su od desete minute drugog poluvremena do kraja utakmice.

Nate Robinson je bio najefikasniji kod Bullsa sa 14 poena, Carlos Boozer je postigao 12 koševa uz 11 skokova, ali je ovo za Chicago peti poraz u sedam zadnjih utakmica.

Bullsima je 67 poena najniži učinak ove sezone, a jedno i najniži učinak kojeg je postigao neki Miamijev suparnik ove sezone.

Uvjerljivi Spursi

San Antonio Spursi su uvjerljivo svladali Los Angeles Clipperse 116:90, a Tony Parker je postigao 31 poen u manje od tri četvrtine utakmice, uz sedam asistencija.

Spursi su u četvrtak izjednačili postotak šuta iz igre na 58,9 posto i ovo im je šesta pobjeda u sedam gostujućih utakmica.

Spursi su snažno počeli utakmicu, postigavši prvih šest poena i stvorivši prednost od 13:7.

Clippersi su se sabrali i izjednačili, ali onda je Manu Ginobili postigao četiri poena zaredom za Spurse u seriji od 12:0, koja im je donijela dvoznamenkasto vodstvo, koje nisu ispuštali do kraja.

Rezultati utakmica odigranih u četvrtak: Los Angeles Clippers – San Antonio Spurs 90:116, Chicago Bulls – Miami Heat 67:86.

Poredak – Istočna konferencija – Atlantic: NY Knicks 32-19, Brooklyn 33-22, Boston 28-26, Philadelphia 22-30, Toronto 22-33. Central: Indiana 33-21, Chicago 31-23, Milwaukee 26-27, Detroit 22-34, Cleveland 17-37. Jugoistok: Miami 38-14, Atlanta 29-23, Washington 15-37, Orlando 15-39, Charlotte 13-41.

Zapadna konferejcija – Sjeverozapad: Oklahoma City 39-15, Denver 34-21, Utah 31-24, Portland 25-29, Minnesota 20-31. Pacific: LA Clippers 39-18, Golden State 31-23, LA Lakers 26-29, Sacramento 19-36, Phoenix 18-37. Jugozapad: San Antonio 44-12, Memphis 35-18, Houston 30-26, Dallas 24-29, New Orleans 19-36.