NBA: Teletović igrač utakmice protiv Toronta

Lakersi uvezali drugi trijumf zaredom, savladavši Milwaukee Buckse, dok su 30. pobjedu ove sezone upisali Clippersi.

NBA, SAD, Košarka, Toronto Raptors, Brooklyn Nets
Duel DeRozana (Toronto) i Teletovića (Brooklyn): Netsi nadigrali Raptorse sa 113:106 [Getty]

Košarkaši Los Angeles Lakersa napokon počinju djelovati kao prava ekipa. U duelu američke NBA lige protiv Milwaukee Bucksa pobijedili su 104:88, spojivši dvije pobjede nakon šest uzastopnih poraza.

„Jezeraše“, koji su trenutno tek na 11. mjestu Zapada i izvan pozicija koje vode u doigravanje, predvodili su Dwight Howard i Kobe Bryant, postigavši ukupno 62 poena, svaki po 31. Howard je dodao i 16 skokova, a Bryant šest asistencija.

Ovo je bila tek druga utakmica ove sezone u kojoj su njih dvojica imali više od 30 poena.

Metta World Peace je upisao 12 poena i šest skokova, a Antawn Jamison 10 poena i osam skokova.

Kod gostiju su najefikasniji bili Monta Ellis sa 17, te Slovenac Beno Udrih sa 14 poena.

Pobjedu je ostvario i drugi tim iz LA-a, Clippersi koji su bez glavnog organizatora, Chrisa Paula, slavili u Houstonu 117:109. Bila je to 30. pobjeda ove sezone za vodeću momčad divizije Pacifik i drugu u Zapadnoj konferenciji.

Najraspoloženiji je bio rezervista Jamal Crawford, ubacivši 30 poena za 29 minuta provedenih na parketu Toyota Centra. Blake Griffin i Eric Bledsoe su dodali po 19 poena.

U redovima „Raketa“, koje su upisale četvrti uzastopni poraz, najefikasniji su bili James Harden sa 23 i Chandler Parsons sa 17 poena.

Trijumf Brooklyna

Brooklyn Netsi su pobjedom nad Toronto Raptorsima (113:106) upisali sedmu uzastopnu, a devetu pobjedu u posljednjih 10 mečeva.

Prvo ime pobjedničkog tima bio je Brook Lopez sa 22 poena i devet skokova, a jedan manje poen imali su Joe Johnson i Deron Williams. Dobre nastupe imali su igrači sa klupe, pa je Andray Blatche upisao 14 poena, a Mirza Teletović je sa 10 poena, četiri skoka, tri asistencije i po jednom blokadom i ukradenom loptom, proglašen igračem utakmice.

Reprezentativac BiH je postigao ključne koševe za tri poena u posljednje dvije minute druge četvrtine, a u nastavku je, kako piše New York Times, "dao napadu Netsa neophodnu iskru" za preokret.

"Nisam bio spreman na prilagođavanje, drugačije uloge u odbrani, drugačije u napadu. Treba mjesec dana ili dva da se čovjek navikne na sistem igre", kazao je Teletović nakon utakmice na komentar kako je u Evropi bio kapiten tima, a u Brooklynu je rezerva.

Kanađane je predvodio Kyle Lowry sa 21 poenom.

Rezultati: LA Lakers - Milwaukee Bucks 104:88, Philadelphia 76ers - New Orleans Hornets 99:111, Charlotte Bobcats - Indiana Pacers 76:103, Brooklyn Nets - Toronto Raptors 113:106, Houston Rockets - LA Clippers 109:117, Denver Nuggets - Portland Trail Blazers 115:111 (produžetak).

Poredak: Istok, ATLANTIK: NY Knicks 24-13, Brooklyn 23-15, Boston 20-17, Philadelphia 16-23, Toronto 14-24, CENTRAL: Indiana 24-15, Chicago 21-15, Milwaukee 19-18, Detroit 14-24, Cleveland 9-31, JUGOISTOK: Miami 24-12, Atlanta 21-16, Orlando 13-24, Charlotte 9-29, Washington 7-28.

Zapad, SJEVEROZAPAD: Oklahoma City 30-8, Denver 24-16, Portland 20-18, Utah 21-19, Minnesota 16-19, PACIFIK: LA Clippers 30-9, Golden State 23-13, LA Lakers 17-21, Sacramento 14-24, Phoenix 13-27, JUGOZAPAD: San Antonio 29-11, Memphis 24-12, Houston 21-18, Dallas 16-23, New Orleans 12-26.

Teme:

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove autora komentara, a ne stavove Al Jazeere Balkans. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja jer takvi komentari neće biti objavljeni. Al Jazeera Balkans zadržava pravo da određene komentare obriše bez najave i objašnjenja.