NBA: Spursi deklasirali Thunder

LaMarcus Aldridge je za manje od 30 minuta na terenu postigao 38 koševa za Spurse (USA Today)

Košarkaši San Antonio Spursa poveli su sa 1-0 protiv Oklahoma City Thundera u polufinalnom duelu doigravanja u Zapadnoj konferenciji NBA lige uvjerljivom 124:92 pobjedom u prvoj utakmici igranoj u San Antoniju u subotu navečer.

Fenomenalan je u dresu Spursa bio krilni centar LaMarcus Aldridge, koji je za manje od 30 minuta provedenih na terenu postigao 38 koševa, 25 u prvom poluvremenu, uz šut iz igre 18-23.

Vrhunski je za domaćina odigrao i Kawhi Leonard sa 25 poena, 20 u prvom poluvremenu.

Košarkaš iz Srbije Boban Marjanović na terenu je proveo osam minuta i u trijumfu Spursa učestvovao sa četiri poena, pet skokova i dvije asistencije.

Zakazao Russell Westbrook

Kod gostiju najefikasniji je bio Serge Ibaka sa 19 koševa, Kevin Durant je dodao 16 poena, od čega 11 u prvom poluvremenu, dok je zakazao Russell Westbrook, koji je za 14 koševa potrošio 19 lopti uz šut iz igre 5-19.

Druga utakmica ovih suparnika bit će igrana ponovo u San Antoniju za dva dana, a prolazak u konferencijski finale izborit će ekipa koja prva ostvari četiri pobjede.

Rezultat: San Antonio Spurs – Oklahoma City Thunder 124:92 ((San Antonio vodi u seriji sa 1-0) .