NBA: Slavlje Toronta u posljednjim sekundama

Rudy Gay je pogodio koš za trijumf Raptorsa nad Denverom i osvetu za poraz od prije nekoliko dana (AP)

Rudy Gay postigao je pobjednički koš u posljednjim sekundama utakmice američke NBA lige za košarkaše, u kojoj su se pomlađeni Toronto Raptorsi osvetili Denver Nuggetsima za poraz od neki dan pobjedom od 109:108.

Gubeći poen razlike pet sekundi prije kraja meča u utorak navečer, najnoviji igrač kanadskog tima upisao je koš na svome parketu prije nego se pokušaj Tya Lawsona da svojim Nuggestima, ipak, donese pobjedu odbio od obruča na zvuk sirene.

Gay, koji je postigao pobjednički koš i prošli petak protiv Indiane, ušao je u utakmicu s prosjekom od 23,4 poena za Raptorse, nakon što je prošle sezone, kada je igrao za Memphis Grizzliese, imao prosjek 17,2.

U utorak navečer je utakmicu počeo žestoko, postigavši 13 poena u prvoj četvrtini, kada je Toronto izgradio najveću prednost. No, tada je sakupio nekoliko prekršaja, pa je morao na klupi čekati kraj utakmice koju je završio s ukupno 17 poena.

DeMar DeRozan je bio najefikasniji kod Raptorsa sa 22 poena. Kod Denvera je Lawson postigao najviše – 29 poena.

Pobjeda Miamija

LeBron James je postao prvi NBA igrač koji je zabilježio 30 poena sa postotkom šuta iz igre 60 posto u šest uzastopnih utakmica. On je u utorak postigao 30 poena, uz devet asistencija i šest skokova i odveo Miami Heat do pobjede od 117:104 nad Portland Trail Blazersima.

Tri puta izabran za najkorisnijeg igrača lige, košarkaš tima sa Floride je pogodio koš 11 puta iz 15 pokušaja i u posljednjih je šest utakmica imao postotak šuta nevjerojatnih 71 posto.

Samo su Adrian Dantley i Moses Malone ranije ostvarili nešto slično – 30 poena s postotkom šuta iz igre 60 u pet utakmica zaredom.

Ovaj Jamesov pothvat pomogao je Heatu da stvori vodstvo od tri utakmice na vrhu Istoka.

Miami je gubio 14 poena u prvom poluvremenu prije nego je napravio seriju od 38:10 u drugoj i trećoj četvrtini.

Nakon što su izgubili prednost, Trail Blazersi su uložili malo veći napor u posljednjoj četvrtini. Jared Jeffries je pogodio slobodno bacanje i izjednačio na 88:88. Portland je nakon toga opet došao u prednost od pet poena (95:90), prije nego je Heat izjednačio i opet napravio seriju od 10:0.

Centar Chris Bosh je bio najefikasniji kod Heata sa 32 poena i 11 skokova, dok je Dwyane Wade utakmicu završio sa 24 poena, devet skokova i sedam asistencija.

Damian Lillard je predvodio Blazerse sa 33 poena.

Rezultati: Toronto Raptors – Denver Nuggets 109:108, Miami Heat – Portland Trail Blazers 117:104, Memphis Grizzlies – Sacramento Kings 108:101, Utah Jazz – Oklahoma City Thunder 109:94, Los Angeles Lakers – Phoenix Suns 91:85, Golden State Warriors – Houston Rockets 107:116.

Poredak: Istok, ATLANTIK: New York 32-17, Brooklyn 30-22, Boston 27-24, Philadelphia 22-28, Toronto 20-32, CENTRAL: Indiana 31-21, Chicago 30-21, Milwaukee 25-25, Detroit 20-33, Cleveland 16-36, JUGOISTOK: Miami 35-14, Atlanta 28-22, Washington 15-35, Orlando 15-36, Charlotte 12-39,

Zapad, SJEVEROZAPAD: Oklahoma City 39-13, Denver 33-20, Utah 29-24, Portland 25-27, Minnesota 19-30, PACIFIK: LA Clippers 37-17, Golden State 30-22, LA Lakers 25-28, Sacramento 19-34, Phoenix 17-36, JUGOZAPAD: San Antonio 41-12, Memphis 33-18, Houston 28-25, Dallas 22-29, New Orleans 18-34.