NBA: Poraženi timovi balkanskih košarkaša

Bogdanović je u 25:30 minuta na parketu upisao osam poena i pet skokova (AP)

Košarkaši Atlanta Hawksa zabilježili su 12. uzastopnu pobjedu u američkoj NBA ligi, a njihova posljednja „žrtva“ bili su Chicago Bullsi koje su na njihovom terenu savladali sa 107:99.

Najviše zasluga za novo slavlje Atlante pripada Kyleu Korveru koji je postigao 24 poena i šest skokova, Alu Horfordu (22 poena, devet skokova) i Jeffu Teagueu (17 poena, 11 asistencija). Domaće „Bikove“ predvodio je Derrick Rose sa 23 poena, 10 asistencija i osam skokova, Pau Gasol je upisao 22 poena i 15 skokova, dok je Crnogorac Nikola Mirotić za 15 minuta na parketu postigao pet poena i četiri skoka.

Hornetsi su u svojoj Time Warner Cable Areni u Charlotteu nakon produžetka pobijedili Indiana Pacerse hrvatskog košarkaša Damjana Rudeža rezultatom 80:71.

Najefikasniji među domaćim „Stršljenima“ bio je Gerald Henderson sa 20 poena, dok ih je Lance Stephenson sakupio 13. Najbolji strijelac gostiju bio je David West (19 poena, osam skokova), a Rudež igrao skoro 25 minuta i meč okončao sa četiri poena, dva skoka i jednom asistencijom.

Raspoloženi Wiggins

Brooklyn Netsi, za koje igraju bh. košarkaš Mirza Teletović i hrvatski internacionalac Bojan Bogdanović također su poraženi. Bolji od „Mrežica“ bili su gostujući Washington Wizardsi rezultatom 99:90.

Bogdanović je u 25:30 minuta na parketu upisao osam poena i pet skokova, dok je Teletović igrao skoro 18 minuta i postigao pet poena uz šest skokova. Najbolji pojedinac njihovog tima bio je Jarrett Jack sa 22 poena i osam asistencija.

Najbolji „Čarobnjak“ na terenu bio je Nene sa 20 poena, a 17 poena, devet skokova i osam asistencija zabilježio je Bradley Beal.

Domaći poraz pretrpjeli su i Denver Nuggetsi bh. košarkaša Jusufa Nurkića, bolji od njih bili su igrači Minnesota Timberwolvesa sa 113:105. Nurkić je ponovo bio u startnoj petorci, a u 15 minuta na parketu zabilježio je četiri poena i devet skokova.

Ty Lawson je bio najbolji među domaćima sa 22 poena, dok je najbolji pojedinac meča bio Minnesotin Andrew Wiggins sa 31 poenom, devet skokova i četiri asistencije.

Rezultati i poredak

Rezultati: Charlotte Hornets – Indiana Pacers 80:71, Brooklyn Nets – Washington Wizards 90:99, Memphis Grizzlies – Portland Trail Blazers 102:98, Detroit Pistons – Philadelphia 76ers 107:89, Houston Rockets – Golden State Warriors 106:131, Chicago Bulls – Atlanta Hawks 99:107, Denver Nuggets – Minnesota Timberwolves 105:113, Sacramento Kings – Los Angeles Clippers 108:117.

Poredak: Istok, ATLANTIK: Toronto 26-13, Brooklyn 17-24, Boston 13-25, Philadelphia 8-32, New York 5-36, CENTRAL: Chicago 27-15, Milwaukee 21-19, Cleveland 21-20, Detroit 16-25, Indiana 15-27, JUGOISTOK: Atlanta 33-8, Washington 28-13, Miami 18-22, Charlotte 16-25, Orlando 15-28,

Zapad, SJEVEROZAPAD: Portland 30-11, Oklahoma City 19-20, Denver 18-22, Utah 14-26, Minnesota 7-32, PACIFIK: Golden State 32-6, LA Clippers 27-14, Phoenix 24-18, Sacramento 16-24, LA Lakers 12-29, JUGOZAPAD: Memphis 29-11, Houston 28-13, Dallas 28-13, San Antonio 25-16, New Orleans 19-20.