NBA: Pobjede Lakersa i Sunsa u gostima

Goran Dragič je na samom kraju utakmice donio pobjedu Phoenix Sunsima nad Memphis Grizlliesima.

Košarka, Los Angeles Lakers, Brooklyn Nets, Kobe Bryant, Pau Gasol, Steve Nash, Phoenix Suns, Memphis Grizzlies, Goran Dragič
Netsi su u utorak upisali deseti uzastopni poraz od Lakersa [Reuters]

Los Angeles Lakersi, jedna od najtrofejnijih ekipa NBA lige, u utorak navečer su, iako su igrali bez Dwighta Howarda i Metta World Peacea, pobijedili Brooklyn Netse 92:83 na njihovom terenu, prenosi Hina.

Howard je ozlijedio rame, a World Peace je suspendiran jednu utakmicu nakon što je udario igrača Detroita u nedjelju, ali su Lakersi, ipak, u utorak preživjeli žestoku borbu za svoju treću uzastopnu pobjedu i šestu u sedam utakmica.

Međutim, pobjedu je zasjenila ozljeda Paua Gasola, koji je šepajući napustio teren skoro četiri minute prije kraja.

Kobe Bryant je postigao 21 poen, a Steve Nash je dodao 17 uz osam asistencija za Lakerse, koji su Netse "sredili" u zadnjim minutama utakmice.

Netsi su vodili 83:82 dvije i po minute prije kraja, ali su Lakersi postigli zadnjih deset poena s Nashom, koji je asistirao kod dva koša i pogodio četiri slobodna bacanja za pobjedu.

Brook Lopez je postigao 30 poena uz 11 skokova za Netse (28-20), kojima je ovo deseti uzastopni poraz od Lakersa.

Loši Netsi

Brooklyn je zadnji put pobijedio Los Angeles u novembru 2007, a u utorak navečer su imali šut iz igre od samo 34 posto.

Bryant, također, nije bio u svom najboljem izdanju, realiziravši samo devet pokušaja od ukupno 24, ali je u zadnjoj četvrtini zakucao između krila Netsa Geralda Wallacea i Krisa Humphriesa za vodstvo Lakersa od 82:80.

Earl Clark je, također, bio učinkovit kod Lakersa sa 14 poena i 12 skokova, dok je Gasol napustio igru nakon što je postigao 15 poena.

Deron Williams je "ubacio" 15 poena u porazu svoje ekipe.

Phoenix Sunsi su, također, ostvarili pobjedu u gostima. Savladali su u utorak sa 96:90 Memphis Grizzliese na njihovom terenu.

Phoenixov Goran Dragič nije bio raspoložen u prve tri četvrtine, pogodivši samo jedan koš iz šest pokušaja.

Međutim, u zadnjoj četvrtini se probudio i postigao 15 poena, a njegovo polaganje minutu i po prije kraja izjednačilo je Sunse na 88:88 sa Grizlliesima.

Grizzliesi su odigrali dva potpuno različita poluvremena. U prvom poluvremenu su imali šut iz igre 53,5 posto i u svlačionicu su otišli s prednošću od 52:50, no u drugom poluvremenu su pali na samo 33,3 posto (13 od 39).

Sigurni Dragič

Nakon što su vodili veći dio utakmice, Sunsi su u zadnjoj četvrtini gubili 77:72. Nakon dva slobodna bacanja Jermainea O'Neala, Dragič je pogodio koš i na njemu je napravljen prekršaj. Poslije toga je napravio istu stvar i odveo Sunse u vodstvo od 80:79.

Rezultati: Denver Nuggets - Milwaukee Bucks 112:104, Memphis Grizzlies - Phoenix Suns 90:96, Houston Rockets - Golden State Warriors 140:109, Brooklyn Nets - Los Angeles Lakers 83:92, Indiana Pacers - Atlanta Hawks 114:103.

Poredak: Istok,  ATLANTIK: NY Knicks 31:15, Brooklyn 28:20, Boston 24:23, Philadelphia 21:26, Toronto 17:31. CENTRAL: Indiana 30:19, Chicago 29:19, Milwaukee 25:22, Detroit 18:31, Cleveland 14:34. JUGOISTOK: Miami 31:14, Atlanta 26:21, Orlando 14:34, Washington 12:35, Charlotte 11:36.

Zapad, SJEVEROZAPAD: Oklahoma City 36:12, Denver 31:18, Utah 27:22, Portland 25:23, Minnesota 18:27. PACIFIK: LA Clippers 34:16, Golden State 30:18, LA Lakers 23:26, Phoenix 17:32, Sacramento 17:33. JUGOZAPAD: San Antonio 38:11, Memphis 30:17, Houston 27:23, Dallas 20:28, New Orleans 15:33.

Teme:

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove autora komentara, a ne stavove Al Jazeere Balkans. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja jer takvi komentari neće biti objavljeni. Al Jazeera Balkans zadržava pravo da određene komentare obriše bez najave i objašnjenja.