NBA: Paul odveo Clipperse do nove pobjede

Dok Los Angeles Clippersi drže vrh NBA, Dallas Mavericksi su upisali četvrti poraz zaredom.

Košarka, NBA, LA Clippers, Dallas Mavericks,
Chris Paul je utakmicu završio sa 19 pogodaka, kao i igrač sa klupe Matt Barnes [Getty]

Chris Paul prevodio je još jedan trijumf Los Angeles Clippersa sa 16 asistencija u pobjedi od 99:93 nad Dallas Mavericksima u srijedu.

I dok su obje ekipe u završnu fazu utakmice ulazili izjednačeni Paul je zabio ili asistirao za osam od ukupno deset koševa iz igre svoje ekipe u zadnjoj četvrtini i tako odveo Clipperse do 13. uzastopne pobjede na domaćem terenu, što je za njih rekord.

Los Angeles je gubio 82:83 devet minuta prije kraja , ali serija od 8:0, od čega dvije Paulove "trice", dala mu je zamah koji mu je bio potreban za pobjedu.

Paul je utakmicu završio sa 19 poenha, kao i igrač sa klupe Matt Barnes. Blake Griffin je dodao 15 koševa, uz 13 skokova.

I dok Clippersi (28-8) drže vrh NBA s najboljim omjerom pobjeda i poraza, Mavericksima je ovo četvrti poraz zaredom (13-23).

Darren Collison je predvodio Dallas sa 22 poena, dok je Dirk Nowitzki dodao 15 koševa.

Spursi ispustili 16 poena

Tony Parker je postigao 24 koša, a Manu Ginobili 19 poena, ali su Spursi gotovo ispustili vodstvo od 16 koševa u zadnjoj četvrtini, kada je Earl Clark promašio "tricu" u zadnjoj sekundi i San Antonio je upisao pobjedu 108:105 nad LA Lakersima.

Lakers (15-20) su igrali drugu utakmicu zaredom bez ozlijeđenih Dwighta Howarda, Paua Gasola i Jordana Hilla.

To je pomoglo Clarku, koji je bio raspoložen i za Lakerse postigao 22 poena, uz 13 skokova.

"Izgubili smo pet utakmica zaredom, to dosta objašnjava. Igrali smo  teško i mislim da smo shvatili neke stvari. Earl Clark sjedi pored mene, razgovaram s njim i kaže mi kada je spreman igrati. Igrao je odlično protiv odlične ekipe i impresioniran sam", kazao je nakon utakmice Kobe Bryant, koji je postigao 27 koševa.

Kod Spursa (28-10) je Tiago Splitter postigao 14 koševa, uz 14 skokova, a ekipa je imala 12 od 25 (48 posto) pogodaka iza linije "trica".

San Antonio je vodio 101:85 6.15 minuta prije kraja, ali je onda nespretno gubio lopte i manje od tri minute kasnije Lakersi su smanjili razliku na pet koševa.

Rezultati utakmica odigranih u srijedu: Toronto Raptors Philadelphia 76ers 90:72, Charlotte Bobcats - Utah Jazz 112:102, Cleveland Cavaliers - Atlanta Hawks 99:83, Boston Celtics - Phoenix Suns 97:79, Chicago Bulls Milwaukee Bucks 96:104, New Orlans Hornets - Houston Rockets 88:79, San Antonio Spurs - LA Lakers 108:105, Oklahoma City - Minnesota Timberwolves 106:84, Denver Nuggets - Orlando Magic 108:105, LA Clippers - Dallas Mavericks 99:93, Golden State Warriors - Memphis Grizzlies 87:94.

PoredakIstočna konferencija - Atlantic: NY Knicks 23-11, Brooklyn 20-15, Boston 18-17, Philadelphia 15-22, Toronto 13-22. Central: Indiana 21-14, Chicago 19-14, Milwaukee 18-16, Detroit 13-23, Cleveland 9-28. Jugoistok: Miami 23-10, Atlanta 20-14, Orlando 12-23, Charlotte 9-25, Washington 5-28.

Zapadna konferencija - Sjeverozapad: Oklahoma City 27-8, Denver 21-16, Portland 19-15, Utah 19-18, Minnesota 16-16. Pacific: LA Clippers 28-8, Golden State 22-12, LA Lakers 15-20, Sacramento 13-22, Phoenix 12-25. Jugozapad: San Antonio 28-10, Memphis 23-10, Houston 21-15, Dallas 13-23, New Orleans 10-25.

Teme:

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove autora komentara, a ne stavove Al Jazeere Balkans. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja jer takvi komentari neće biti objavljeni. Al Jazeera Balkans zadržava pravo da određene komentare obriše bez najave i objašnjenja.