NBA: Odličan nastup Hezonje u pobjedi Orlanda

Mario Hezonja je počeo susret u početnoj petorci Magica, te je na terenu proveo 37,09 minuta (AP)

Hrvatski reprezentativac Mario Hezonja odigrao je najbolju utakmicu u NBA karijeri, postigavši 21 koš, uz pet skokova i dvije asistencije, u pobjedi svog Orlando Magica protiv Chicago Bullsa u srijedu navečer od 102:89.

Hezonja je počeo susret u početnoj petorci Magica, te je na terenu proveo 37,09 minuta.

Najefikasniji u domaćem sastavu bio je crnogorski reprezentativac Nikola Vučević sa 24 poena, dok je Bullse predvodio Derrick Rose sa 16 koševa, a sve je ubacio u prvom poluvremenu.

Samo četiri dana nakon prvaka Golden State Warriorsa, plasman u doigravanje teoretski su osigurali i San Antonio Spursi, ostvarivši 29. pobjedu u isto toliko ovosezonskih utakmica na domaćem terenu, savladavši Detroit Pistonse sa 97:81.

Preokret u Los Angelesu

Najbolji kod Spursa bili su Kawhi Leonard sa 27 koševa i LaMarcus Aldridge sa 23 poena i 10 skokova, dok su kod Pistonsa najefikasniji bili Tobias Harris i Marcus Morris sa po 16 poena.

Košarkaš iz Srbije Boban Marjanović odigrao je 105 sekundi za San Antonio, te imao po jednu blokadu i skok.

Derbi večeri odigran je u Los Angelesu, gdje su domaći Clippersi velikim preokretom stigli do pobjede protiv Oklahoma City Thundera od 103:98.

Gosti su u prvom poluvremenu izgradili prednost od 22 koša, a šest minuta prije kraja su imali 16 razlike (95:79).

No, tada su počeli olako gubiti lopte, te su domaći duel okončali serijom 24:3 za konačnih 103:98.

Toronto Raptorsi su ostvarili 11. uzastopnu domaću pobjedu, savladavši Utah Jazz sa 104:94.

Nikola Jokić opet odličan

Raptorse su do trijumfa predvodili Kyle Lowry sa 32 i DeMar DeRozan sa 31 košem, dok je najbolji kod Jazza bio Gordon Hayward sa 26 poena.

Boston Celticsi su prekinuli niz Portland Trail Blazersa od šest uzastopnih pobjeda u gostima izvanrednom igrom u drugoj i trećoj četvrtini, koje su kombinirano dobili sa 61:34.

Isaiah Thomas ubacio je 30 poena za Celticse, dok je Damian Lillard sa 20 koševa bio prvo ime Blazersa.

Košarkaš iz Srbije Nikola Jokić nastavio je s odličnim partijama, pošto je u pobjedi Denvera Nuggetsa protiv Los Angeles Lakersa od 111:107 za 28 minuta na parketu postigao 14 poena i dodao šest skokova, tri asistencije i dvije blokade.

Rezultati: Orlando Magic – Chicago Bulls 102:89, Philadelphia 76ers – Charlotte Hornets 99:119, Boston Celtics – Portland Trail Blazers 116:93, Toronto Raptors – Utah Jazz 104:94, Houston Rockets – New Orleans Pelicans 100:95, Memphis Grizzlies – Sacramento Kings 104:98, Milwaukee Bucks – Indiana Pacers 99:104, Minneosta Timberwolves – Washington Wizards 98:104, San Antonio Spurs – Detroit Pistons 97:81, Denver Nuggets – Los Angeles Lakers 117:107, Los Angeles Clippers – Oklahoma City Thunder 103:98.

Poredak – Istočna konferencija – Atlantic: Toronto 40-19, Boston 37-25, New York Knicks 25-37, Brooklyn 17-44, Philadelphia 8-53. Central: Cleveland 42-17, Indiana 32-29, Detroit 31-30, Chicago 30-30, Milwaukee 25-36. Jugoistok: Miami 34-26, Atlanta 33-28, Charlotte 32-28, Washington 30-30, Orlando 27-33.

Zapadna konferencija – Sjeverozapad: Oklahoma City 42-19, Portland 33-29, Utah 28-32, Denver 24-37, Minnesota 19-42. Pacific: Golden State 54-5, Los Angeles Clippers 40-20, Sacramento 24-35, Phoenix 15-45, Los Angeles Lakers 12-50. Jugozapad: San Antonio 51-9, Memphis 36-24, Dallas 33-28, Houston 30-31, New Orleans 23-36.