NBA: Novi poraz prvaka iz Miamija

Eric Bledsoe možda nije kao Chris Paul, ali je efikasno vodio napad Los Angeles Clippersa protiv Memphisa.

Al Jafferson, Miami Heat, Utah Jazz, NBA, SAD, Košarka
Šut Jeffersona: Igrač Jazza postigao 23 poena uz 11 skokova protiv Heata [Reuters]

Aktuelni prvak američke NBA lige za košarkaše Miami Heat je u ponedjeljak navečer, zbog puno slabije igre u drugom poluvremenu, pretrpio poraza od Utah Jazza 97:104.

LeBron James je postigao 32 poena, pomogavši „Vrućini“ da smanji razliku od 21 poena na samo dva kada su igrači tima sa Floride došli na 91:93 u posljednjih nekoliko minuta, ali su se „Džezeri“ uspjeli othrvati i nanijeti Miamiju treći poraz u četiri utakmice u njihovom gostujućem nizu od šest utakmica.

Utahov Gordon Hayward je postigao sedam od 22 poena u posljednje tri minute, dok je Al Jefferson imao 23 uz 11 skokova.

Chris Bosh je postigao 16, a Dwyane Wade 11 za Miami, koji je nadskakan sa 40:23.

Eric Bledsoe možda nije kao Chris Paul, ali je efikasno vodio napad Los Angeles Clippersa, dok Paul nije igrao zbog povrede koljena i odveo svoju ekipu do pobjede od 99:73 nad Memphis Grizzliesima.

Bledsoe je postigao 14 poena uz četiri asistencije, ali je kontrolirao tempo utakmice. Clippersi, koji su poboljšali omjer pobjeda i poraza na 29-9 su, također, dobili po 16 poena od Jamala Crawforda i Matta Barnesa.

Bolji od ostalih u poraženom timu bio je Zach Randolph sa 15 poena.

Rezultati: Phoenix Suns - Oklahoma City Thunder 90:102, Washington Wizards - Orlando Magic 120:91, Boston Celtics - Charlotte Bobcats 100:89, Chicago Bulls - Atlanta Hawks 97:58, Memphis Grizzlies - Los Angeles Clippers 73:99, Dallas Mavericks - Minnesota Timberwolves 113:98, Utah Jazz - Miami Heat 104:97, Sacramento Kings - Cleveland Cavaliers 124:118.

Poredak: Istok, ATLANTIK: NY Knicks 24-13, Brooklyn 22-15, Boston 20-17, Philadelphia 16-22, Toronto 14-23, CENTRAL: Indiana 23-15, Chicago 21-15, Milwaukee 19-17, Detroit 14-24, Cleveland 9-31, JUGOISTOK: Miami 24-12, Atlanta 21-16, Orlando 13-24, Charlotte 9-28, Washington 7-28.

Zapad, SJEVEROZAPAD: Oklahoma City 30-8, Denver 23-16, Portland 20-17, Utah 21-19, Minnesota 16-19, PACIFIK: LA Clippers 29-9, Golden State 23-13, LA Lakers 16-21, Sacramento 14-24, Phoenix 13-27, JUGOZAPAD: San Antonio 29-11, Memphis 24-12, Houston 21-17, Dallas 16-23, New Orleans 11-26.

Teme:

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove autora komentara, a ne stavove Al Jazeere Balkans. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja jer takvi komentari neće biti objavljeni. Al Jazeera Balkans zadržava pravo da određene komentare obriše bez najave i objašnjenja.