NBA: Novi poraz LA Clippersa

Miami Heat je uspio svladati iznenađujuće dobro raspoložene Charlotte Bobcatse.

Košarka, Miami Heat, LeBron James, Charlotte Bobcats, Los Angeles Clippers, Washington Wizards, DeAndre Jordan
Clippersima nisu pomogla ni 22 skoka DeAndreja Jordana [AP]

LeBron James je sa 31 poenom pomogao trenutno vodećem u Istočnoj konferenciji NBA lige Miami Heatu da svlada Charlotte Bobcatse 99:94.

James je pogodio 13 od ukupno 14 pokušaja iz igre, te dodao po osam asistencija i skokova, a Heat je uspio svladati iznenađujuće dobro raspoložene Bobcatse.

"Znao sam koliko je važna ova utakmica, jednako kao i svaka druga u gostima", izjavio je James novinarima nakon desete pobjede Heata u gostima od ukupno 12 utakmica.

Miami u ponedjeljak nije uspio ni u jednom trenutku stvoriti dvoznamenkastu prednost i imao je samo 89:87 u zadnjih minutu i po prije serije od 6:0, koja je zapečatila rezultat u njegovu korist.

Dwyane Wade je utakmicu završio sa 20 poena i 12 skokova za Heat (31-14), dok je Chris Bosh dodao 23 poena.

Ramon Sessions je sa 18 poena predvodio strijelce Bobcatsa (11-36), kojima je ovo bio četvrti uzastopni poraz.

Poraz Clippersa

Los Angeles Clippersi stigli su u ponedjeljak navečer do još jednog poraza 90:98 od Washington Wizardsa.

Martell Webster je postigao 21 poen, od čega pet "trica", a Wizardsi su prekinuli niz od četiri poraza.

Clippersi su igrali bez ozlijeđenih Blakea Griffina i Chrisa Paula.

Nene i Garrett Temple su upisali po 15 poena, dok je John Wall ubacio 13 poena uz osam asistencija za Wizardse (12-35), koji su ispustili vodstvo od 10 poena u trećoj četvrtini.

Međutim, uz pomoć Clippersovih izgubljenih lopti Washington je preuzeo kontrolu zahvaljujući seriji od 11:2 pred kraj zadnje četvrtine za vodstvo 91:81.

Jamal Crawford je postigao 28 poena, Eric Bledsoe 17, a Caron Butler 15 za Clipperse (34-16), koji su izgubili tri utakmice zaredom i sedam od devet ukupno.

Centar DeAndre Jordan je imao 22 skoka, najviše u karijeri.

Rezultati utakmica odigranih u ponedjeljak: Indiana Pacers - Chicago Bulls 111:101, Philadelphia 76ers - Orlando Magic 78:61, Washington Wizards - Los Angeles Clippers 98:90, New York Knicks - Detroit Pistons 99:85, Miami Heat - Charlotte Bobcats 99:94, Oklahoma City Thunder - Dallas Mavericks 112:91, Minnesota Timberwolves - Portland Trail Blazers 98:100, Utah Jazz - Sacramento Kings 98:91 (produžetak).

Poredak - Istočna konferencija - Atlantic: NY Knicks 31-15, Brooklyn 28-19, Boston 24-23, Philadelphia 21-26, Toronto 17-31. Central Indiana 29-19, Chicago 29-19, Milwaukee 25-21, Detroit 18-31, Cleveland 14-34. Jugoistok: Miami 31-14, Atlanta 26-20, Orlando 14-34, Washington 12-35, Charlotte 11-36.

Zapadna konferencija - Sjeverozapad: Oklahoma City 36-12, Denver 30-18, Utah 27-22, Portland 25-23, Minnesota 18-27. Pacific: LA Clippers 34-16, Golden State 30-17, LA Lakers 22-26, Sacramento 17-33, Phoenix 16-32. Jugozapad: San Antonio 38-11, Memphis 30-16, Houston 26-23, Dallas 20-28, New Orleans 15-33.

Teme:

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove autora komentara, a ne stavove Al Jazeere Balkans. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja jer takvi komentari neće biti objavljeni. Al Jazeera Balkans zadržava pravo da određene komentare obriše bez najave i objašnjenja.