NBA: Jamesovih 40 poena i 16 asistencija

Prvak NBA lige Miami Heat savladao Sacramento Kingse nakon dva produžetka.

LeBron James, Miami Heat, Sacramento Kings, NBA, SAD
James ponovio impresivni bilans Phoenixovog Kevina Johnsona iz 1994. godine [AP]

LeBron James i Dwyane Wade su zajedno upisali 79 poena u pobjedi prvaka američke NBA lige za košarkaše Miami Heata od 141:129 nad Sacramento Kingsima nakon dva produžetka.

James je postigao 40 poena uz rekordnih 16 asistencija i osam skokova, dok je Wade meč okončao sa 39 poena za pobjedu Heata, vodećeg u Istočnoj konferenciji, kojem je to 12. uzastopna pobjeda.

Iako se „na papiru“ čini kao je to bila lagana pobjeda za tim sa Floride nad posljednjeplasiranom ekipom u Zapadnoj konferenciji, „Kraljevi“ su dosta toga otežali suparnicima u utorak navečer.

Miami je vodio 110:101 nešto više od dvije minute prije kraja posljednje četvrtine, prije nego je gostujući Sacramento (19-39) napravio seriju 11:2, koja je uključivala tri uzastopne trice Marcusa Thorntona, koji je kod Kingsa bio najefikasniji sa 36 poena, za izjednačenje i produžetak.

Nakon što su obje ekipe postigle po 12 poena u prvom produžetku, James je u drugom dodatnom periodu postigao 11 poena, pa je Miami nadigrao Kingse sa 17:5 i tako zaključio utakmicu.

James je postao prvi igrač NBA lige koji je na jednoj utakmici sakupio 40 poena i 16 asistencija od 1994. godine, kada je to uspjelo Kevinu Johnsonu iz Phoenixa.

Poraz Dallasa

U Millwaukeeju je Monta Ellis zabilježio 11 od svojih 22 poena u posljednjoj četvrtini za pobjedu Bucksa od 95:90 nad Dallas Mavericksima.

Pet je domaćih igrača imalo dvocifren učinak, a Milwaukee je u utorak uspio nadoknaditi razliku od pet poena u posljednje tri minute i prekinuti svoj niz od tri poraza.

Dirk Nowitzki je predvodio Maverickse sa 21 poenom i rekordnih 20 skokova, ali je Dallas promašio osam od svojih devet posljednjih šuteva.

Rezultati: Phoenix Suns - Minnesota Timberwolves 84:83 (produžetak), Philadelphia 76ers - Orlando Magic 84:98, Indiana Pacers - Golden State Warriors 108:97, Miami Heat - Sacramento Kings 141:129 (dva produžetka), New Orleans Hornets - Brooklyn Nets 97:101, Chicago Bulls - Cleveland Cavaliers 98:101, Dallas Mavericks - Milwaukee Bucks 90:95, Los Angeles Clippers - Charlotte Bobcats 106:84.

Poredak: Istok, ATLANTIK: New York 33-20, Brooklyn 34-24, Boston 30-27, Toronto 23-34, Philadelphia  22-33, CENTRAL: Indiana 36-21, Chicago 32-25, Milwaukee 27-28, Detroit 22-37, Cleveland 19-38, JUGOISTOK: Miami 41-14, Atlanta 32-23, Washington 18-37, Orlando 16-41, Charlotte 13-44,

Zapad, SJEVEROZAPAD: Oklahoma City 41-15, Denver 36-22, Utah 31-26, Portland 26-30, Minnesota 20-34, PACIFIK: LA Clippers 41-18, Golden State 33-24, LA Lakers 28-30, Phoenix 19-39, Sacramento 19-39, JUGOZAPAD: San Antonio 45-13, Memphis 37-18, Houston 31-27, Dallas 25-31, New Orleans 20-38.

Teme:

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove autora komentara, a ne stavove Al Jazeere Balkans. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja jer takvi komentari neće biti objavljeni. Al Jazeera Balkans zadržava pravo da određene komentare obriše bez najave i objašnjenja.