NBA: Gallinari odveo Nuggetse do pobjede

Gallinari je postigao 26 poena, od čega četiri 'trice' (AP)

Denver Nuggetsi su na krilima raspoloženog Danila Gallinarija, koji se vratio u igru nakon pauziranja dvije utakmice zbog bolesti, pobijedili sa 97:90 Boston Celticse u utorak navečer.

Gallinari je postigao 26 poena, od čega četiri “trice”, a Nuggetsi su pobjedom u utorak prekinuli niz od tri poraza.

Kod rezultata 84:84 sredinom zadnje četvrtine Gallinari je pogodio “tricu” i tako počeo seriju od 10:2, koja je Nuggetsima omogućila zaključivanje utakmice pobjedom.

Ty Lawson je također postigao 26 poena, dok je Kenneth Faried dodao sedam poena, uz 16 skokova, za Denver (34-21).

“Ja samo napadam, ne razmišljam o tome trebam li pucati ili ne, ne predomišljam se”, kazao je nakon utakmice Lawson, čiji je prosjek u zadnje četiri utakmice 27,5 poena.

Celticsi (28-25), koji su pobijedili u sedam od osam utakmica od kako su ostali bez Rajona Ronda zbog ozljede koljena, pratili su Denver do zadnje četvrtine, ali su onda posustali.

Jeff Green je predvodio Boston sa 20 poena, dok je Avery Bradley ubacio 17 koševa.

Serija Grizzliesa

U drugoj utakmici NBA lige odigranoj u utorak navečer Mike Conley je postigao 19 poena za još jednu pobjedu Memphis Grizzliesa, četvrtu zaredom, od 105:91 nad Detroit Pistonsima.

Zach Randolph je ubacio 15 poena uz 10 skokova, dok je Ed Davis dodao 14 poena za Memphis (34-18), koji je uspio nadoknaditi ranu razliku od 11 poena. Grizzliesi su imali 56,3 posto šuta iz igre i 17 kontri.

Kod Pistonsa su Jonas Jerebko i Brandon Knight postigli po 13 poena.

Memphis je gubio veći dio prvog poluvremena, ali je u zadnjih osam minuta tog dijela utakmice došlo do dramatične promjene.

Grizzliesi su, zahvaljujući seriji od 23:3, došlo do vodstva od 53:42 na poluvremenu.

San Antonio Spursi su uspjeli zadržati najbolji omjer pobjeda i poraza u NBA nakon pobjede od 108:102 nad Sacramento Kingsima.

Tony Parker je bio najefikasniji sa 30 postignutih poena, uz 11 asistencija, Danny Green je postigao 21 poen, a Manu Ginobili 12 koševa, uz sedam skokova za Spurse (43-12).

Isaiah Thomas je predvodio Kingse (19-36) sa 22 poena, od čega je osam realiziranih slobodnih bacanja iz osam pokušaja.

Tyreke Evans je dodao 20 poena uz pet skokova, dok je DeMarcus Cousins postigao 11 koševa uz šest skokova i četiri asistencije u porazu Kingsa.

Rezultati utakmica odigranih u utorak: Portland Trail Blazers – Phoenix Suns 98:102, Brooklyn Nets – Milwaukee Bucks 113:111 (produžetak), Washington Wizards – Toronto Raptors 88:96, Orlando Magic – Charlotte Bobcats 92:105, Detroit Pistons – Memphis Grizzlies 91:105, New Orleans Hornets – Chicago Bulls 87:96, Denver Nuggets – Boston Celtics 97:90, Utah Jazz – Golden State Warriors 115:101, Sacramento Kings – San Antonio Spurs 102:108.

Poredak – Istočna konferencija – Atlantic: NY Knicks 32-18, Brooklyn 32-22, Boston 28-25, Philadelphia 22-29, Toronto 22-32. Central: Indiana 32-21, Chicago 31-22, Milwaukee 26-26, Detroit 21-34, Cleveland 16-37. Jugoistok: Miami 36-14, Atlanta 29-22, Washington 15-37, Orlando 15-38, Charlotte 13-40.

Zapadna konferencija – Sjeverozapad: Oklahoma City 39-14, Denver 34-21, Utah 31-24, Portland 25-29, Minnesota 19-31. Pacific: LA Clippers 39-17, Golden State 30-23, LA Lakers 25-29, Sacramento 19-36, Phoenix 18-36. Jugozapad: San Antonio 43-12, Memphis 34-18, Houston 29-26, Dallas 23-29, New Orleans 19-35.