NBA: Deveta pobjeda Nuggetsa u nizu

U četvrtoj utakmici u gostima u pet večeri Golden State Warriorsi su doživjeli poraz od Dallas Mavericksa 116:91.

Košarka, Denver Nuggets, Cleveland Cavaliers, Kyrie Irving, Danilo Gallinari, Golden State Warriors, Dallas Mavericks
Clevelandu nije pomogla ni odlična partija Kyrieja Irvinga [Reuters]

Denver Nuggetsi su nastavili svoj pobjednički niz, savladavši u subotu navečer sa 111:103 Cleveland Cavalierse i povećavši tako niz utakmica bez poraza na devet, prenosi Hina.

Denver je u tom pobjedničkom nizu u prosjeku postizao 114,6 poena i sada mu je omjer pobjeda i poraza 33-18, čime je četvrti u Zapadnoj konferenciji NBA lige. Devet pobjeda zaredom najduži je pobjednički niz za Denver od 2005, kada je imao deset pobjeda u nizu.

Danilo Gallinari je predvodio Nuggetse sa 19 poena i devet skokova, dok je Kenneth Faried postigao 17 uz sedam skokova. Osam je Denverovih igrača imalo dvocifreni učinak - Gallinariju i Fariedu priključili su se Andre Iguodala (14), centar JaVale McGee (13), Ty Lawson (11), centar Kosta Koufos (10), Andre Miller (10) i Corey Brewer (10).

"Ovo je vrlo važna pobjeda za nas. Puno je ljudi govorilo da 'padnemo' kada gostujemo, da nemamo takvu energiju i takvu motivaciju, ali smo večeras pokazali da su bili u krivu", izjavio je Faried.

Kyrie Irving je postigao 26 poen,a dodavši sedam asistencija, dok je Alonzo Gee dodao 20 poena za Cavalierse (16-35).

Nuggetsi su postigli šest poena zaredom u zadnjih 42 sekunde druge četvrtine za vodstvo od 58:52 koje su zadržali do kraja.

Poraz Warriorsa

U četvrtoj utakmici u gostima u pet večeri, Golden State Warriorsi su doživjeli poraz od Dallas Mavericksa 116:91, četvrti zaredom. Shawn Marion je upisao 26 poena uz 11 skokova za Dallas (22-28), koji je nadigrao Warriorse (30-21) u kontrama 29-8.

O.J. Mayo je "ubacio" 19 poena uz devet asistencija, Darren Collison je dodao 18 uz osam asistencija, Dirk Nowitzki je postigao 15, a Elton Brand 11 uz 11 skokova.

Golden State je imao šut iz igre samo 38,2 posto. Kod Warriorsa je Stephen Curry postigao 18 poena, a Klay Thompson 11.

Dallas je preuzeo kontrolu nad utakmicom rano u prvoj četvrtini zahvaljujući seriji od 14-0, a osam od toga je postigao Collison. Golden State je četiri i po minute bio bez koša, promašivši sedam šuteva zaredom.

Mavericksi su imali šut od 51,2 posto u prvom poluvremenu, "ubacili" su šest trica iz 11 pokušaja i u jednom su trenutku vodili čak 27 poena.

Rezultati: Philadelphia 76ers - Charlotte Bobcats 87:76, Milwaukee Bucks - Detroit Pistons 100:105, Dallas Mavericks - Golden State Warriors 116:91, Cleveland Cavaliers - Denver Nuggets 103:111, Sacramento Kings - Utah Jazz 120:109.

Poredak: Istok, ATLANTIK: NY Knicks 32-16, Brooklyn 29-21, Boston 26-23, Philadelphia 22-27, Toronto 18-32. CENTRAL: Indiana 31-20, Chicago 30-20, Milwaukee 25-24, Detroit 20-32, Cleveland 16-35. JUGOISTOK: Miami 33-14, Atlanta 27-22, Washington 14-35, Orlando 14-36, Charlotte 11-39,

Zapad: SJEVEROZAPAD: Oklahoma City 38-12, Denver 33-18, Utah 28-24, Portland 25-25, Minnesota 18-29. PACIFIK: LA Clippers 35-17, Golden State 30-21, LA Lakers 24-27, Sacramento 18-33, Phoenix 17-34. JUGOZAPAD: San Antonio 39-12, Memphis 31-18, Houston 28-24, Dallas 22-28, New Orleans 17-33.

Teme:

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove autora komentara, a ne stavove Al Jazeere Balkans. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja jer takvi komentari neće biti objavljeni. Al Jazeera Balkans zadržava pravo da određene komentare obriše bez najave i objašnjenja.