NBA: Denver prekinuo niz pobjeda Memphisa

Mayo (Dallas) poentira: Mavericksi pretrpjeli poraz na svom terenu od Golden State Warriorsa nakon produžetka (AP)

Denver Nuggetsi prekinuli su niz od osam pobjeda Memphis Grizzliesa u američkoj košarkaškoj ligi NBA, savladavši ih u noći sa ponedjeljka na utorak na njihovom terenu rezultatom 97:92.

U žestokoj borbi koja se odvijala od početka do kraja utakmice, Memphis je vodio 92:88 dvije minute prije kraja, ali mu nije uspjelo tako zaključiti utakmicu.

Do kraja meča „Grizliji“ nisu upisali niti jedan koš, te napravili neke greške u ključnim trenucima.

„Dobili smo što smo i zaslužili. U posljednjoj utakmici u kojoj nismo igrali tako dobro, druga ekipa nije bila tako talentirana kao Denver. Kada se igrate s vatrom, opečete se“, izjavio je nakon utakmice igrač poraženog tima Marc Gasol.

Prednost se stalno mijenala i Grizzliesi su vodili pet poena u trećoj četvrtini, zahvaljujući seriji od 14:4, prije nego je Denver odgovorio serijom 8:0 i stvorio vodstvo od 77:70 na početku posljednje četvrtine.

Nuggetsi su bili bolji od Memphisa u skoku 47:33 sa Kennethom Fariedom, koji je sakupio 13 skokova uz 13 poena.

Napadač Nuggetsa Danilo Gallinari je pogodio tri slobodna bacanja i, nakon što je JaVale McGee doveo Denver u vodstvo od 93:92, uspio je postići „tricu“ u posljednjim sekundama i zapečatiti pobjedu za svoju ekipu.

Gallinari je utakmicu završio sa 26 poena, McGee je dodao 15 uz osam skokova, a Nuggetsi su konačno priveli kraju niz od tri uzastopna poraza.

Kod Memphisa je najefikasniji bio Rudy Gay sa 22 poena, dok je Zach Randolph upisao 12 poena uz 13 skokova.

Trijumf Clippersa

Chris Paul je postigao 19 poena za Clipperse, a Blake Griffin tri manje uz 12 skokova, dok je njihov tim iz Los Angelesa pobijedio šestu utakmicu zaredom, savladavši 92:87 San Antonio na njegovom terenu.

Clippersi su krenuli na put u kojem imaju četiri gostujuće utakmice i uspjeli su nadoknaditi razliku od deset poena Spursa u posljednjoj četvrtini na samo dvije minute prije kraja.

No, tim iz LA je postigao pet od sedam poena na utakmici uz pomoć dva skoka u napadu Erica Bledsoea (devet poena, pet skokova) i ostvario pobjedu.

Rezultati: Washington Wizards – Indiana Pacers 89:96, Charlotte Bobcats – Milwaukee Bucks 102:98, Atlanta Hawks – Orlando Magic 81:72, Memphis Grizzlies – Denver Nuggets 92:97, Dallas Mavericks – Golden State Warriors 101:105 (produžetak), San Antonio Spurs – LA Clippers 87:92, Utah Jazz – Houston Rockets 102:91.

Poredak: Istok, ATLANTIK: New York 7-1, Brooklyn 6-2, Philadelphia 6-4, Boston 6-5, Toronto 3-7, CENTRAL: Milwaukee 6-3, Chicago 5-5, Indiana 5-7, Cleveland 2-8, Detroit 2-9, JUGOISTOK: Miami 8-3, Charlotte 5-4, Atlanta 5-4, Orlando 3-7, Washington 0-9,

Zapad, SJEVEROZAPAD: Oklahoma City 8-3, Minnesota 5-4, Utah 6-6, Portland 5-5, Denver 5-6, PACIFIK: LA Clippers 8-2, Golden State 6-5, LA Lakers 5-5, Phoenix 4-7, Sacramento 2-8, JUGOZAPAD: Memphis 8-2, San Antonio 8-3, Dallas 6-6, New Orleans 3-5, Houston 4-7.