NBA: Clippersima LA derbi

Brooklyn Netsi su, nakon dva produžetka, uspjeli savladati Washington Wizardse 115:113.

NBA, Košarka
Brooklyn Netsi su, nakon dva produžetka, uspjeli savladati Washington Wizardse 115:113 [EPA]

Chris Paul i Clippersi uspjeli su sačuvati dominaciju u Los Angelesu, nakon što su u petak navečer savladali LA Lakerse 107:102.

Paul je postigao 30 koševa uz 13 asistencija, a njegov najveći rival u LA Lakersima Kobe Bryant 38 koševa.

Zahvaljujući ovoj pobjedi, Clippersi su zadržali vodeće mjesto u diviziji i Zapadnoj konferenciji.

Blake Griffin je dodao 24 pogotka u pobjedi Clippersa, a Dwight Howard 21, uz 15 skokova, za Lakerse (15-17), koji su sada izgubili tri od zadnje četire utakmice.

Brooklyn Netsi su, nakon dva produžetka, uspjeli savladati Washington Wizardse 115:113, i to nakon što je Joe Johnson pogodio koš 0,7 sekunde prije kraja za pobjedu Netsa.

Netsi (18-15) su gubili do zadnje četvrtine, ali su pogoci Nenea i Bradleya Beala doveli do oba produžetka.

Wizardsi su vodili 101:93 1:27 minute prije kraja prvog produžetka, ali je Brooklyn postifgao 11 koševa zaredom i preuzeo vodstvo.

Atlanta preokrenula

Brook Lopez je ubacio 27 koševa, uz 13 skokova za Brooklyn, Deron Williams je dodao 24 koša uz 10 asistencija, a Johnson 18 poena.

Beal je postigao 24 koša, najviše u karijeri, za Washington, koji je izgubio četiri utakmice zaredom, Jordan Crawford je dodao 23 koša, a Nene 20 poena.

U napetoj utakmici Detroit Pistonsi su svladali Atlanta Hawkse 85-84.

Austin Daye je postigao 20 koševa za Pistonse, kojima je ovo bila četvrta uzastopna pobjeda, Greg Monroe je ubacio 18 koševa uz devet skokova, dok je Jason Maxiell pridonio pobjedi sa 10 poena i 10 skokova.

Pistonsi su vodili čak 17 koševa sedam minuta prije kraja, no Atlanta ih je nadigrala 22:11 u zadnjoj četvrtini.

Hawksi su imali dvije prilike za pobjedu u zadnjim sekundama utakmice: Al Horford je pogodio koš sa linije „trice“ koja je mogla izjednačiti rezultat, ali nakon pregledavanja snimke, odlučeno je da je Harford imao prst na liniji i dosuđena su dva koša.

Blokirani Williams

U zadnjoj sekundi je Lou Williams šutirao iz kornera na koš, ali ga je blokirao centar Detroita Andre Drummond.

Josh Smith je bio najefikasniji kod Hawksa sa 20 poena, a Horford je dodao 18 koševa uz 15 skokova.

Rezultata utakmica odigranih u petak: Milwaukee Bucks - Houston Rockets 101:115, Phoenix Suns - Utah Jazz 80:87, Toronto Raptors - Sacramento Kings 96:105, Washington Wizards - Brooklyn Nets 113:115 (dva produžetka), Charlotte Bobcats - Cleveland Cavaliers 104:106, Detroit Pistons - Atlanta Hawks 85:84, Miami Heat - Chicago Bulls 89:96, Boston Celtics - Indiana Pacers 94:75, Memphis Grizzlies - Portland Trail Blazers 84:86, Oklahoma City Thunder - Philadelphia 76ers 109:85, Los Angeles Lakers - Los Angeles Clippers 102:107.

Poredak: Istočna konferencija - Atlantic: NY Knicks 22-10, Brooklyn 18-15, Boston 15-17, Philadelphia 15-19, Toronto 12-21. Central: Chicago 18-13, Indiana 19-14, Milwaukee 16-15, Detroit 13-22, Cleveland 8-26. Jugoistok: Miami 22-9, Atlanta 20-11, Orlando 12-20, Charlotte 8-24, Washington 4-27.

Zapadna konferencija - Sjeverozapad: Oklahoma City 25-7, Portland 17-15, Denver 18-16, Minnesota 15-14, Utah 17-17. Pacific: LA Clippers 26-8, Golden State 22-10, LA Lakers 15-17, Sacramento 13-20, Phoenix 12-22. Jugozapad: San Antonio 26-9, Memphis 20-10, Houston 19-14, Dallas 13-20, New Orleans 7-25.

Teme:

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove autora komentara, a ne stavove Al Jazeere Balkans. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja jer takvi komentari neće biti objavljeni. Al Jazeera Balkans zadržava pravo da određene komentare obriše bez najave i objašnjenja.