NBA: Clippersi nadigrali Heat

Carlos Boozer je zabio 28 poena uz 14 skokova, a Rip Hamilton je zabio četiri poena u produžetku za pobjedu Bullsa nad Sunsima (Getty Images)

Chris Paul i Los Angeles Clippers položili su najveći test ove sezone, pobijedivši Miami Heat 107:100 zahvaljujući eksplozivnoj igri u drugom poluvremenu.

Nakon što su gubili 52:54 na poluvremenu, domaći su nadigrala Heatovu “Veliku trojku”, koju čine LeBron James, Dwyane Wade i Chris Bosh, izgradivši prednost od 20 poena za četvrtu uzastopnu pobjedu.

Paul je bio predvodnik Clippersa sa 16 poena i 10 asistencija pred rasprodanim Staples centrom, u kojem se okupilo blizu 19.000 gledatelja, dok je dva puta izabran u All Star ekipu Blake Griffin, također, ostvario double-double, sa 20 poena i 14 skokova.

Jamal Crawford, najbolji šesti igrač 2010. godine, kada je igrao za Atlanta Hawks, dodao je 22 poena, nakon što je u igru ušao sa klupe.

“Napravili smo nekoliko velikih zaustavljanja, vratili se i pogodili neke koševe u trećoj četvrtini”, izjavio je nakon utakmice Griffin.

Clippersi su bili bolji u skoku od Heata 38-36.

James je bio najbolje raspoložen kod Miamija sa 30 poena i sedam asistencija, dok je veteran Ray Allen dodao 14, a Bosh 11 poena, no gosti su platili cijenu nakon što su bili ograničeni na 45,5 posto šuta iz igre.

“Izgubili smo utakmicu u trećoj četvrtini”, izjavio je najkorisniji igrač prošlogodišnjeg finala NBA James.

Vodeći 85:74 na početku zadnje četvrtine, Clippersi su povećali razliku na 93:76 nakon što je Eric Bledsoe pogodio nekoliko polaganja i dva slobodna bacanja.

Odlični Boozer

U drugoj utakmici u srijedu navečer Carlos Boozer je zabio 28 poena uz 14 skokova, a Rip Hamilton je zabio četiri poena u produžetku za pobjedu Chicago Bullsa od 112:106 nad Phoenix Sunsima, nakon što su izgubili prednost od čak 18 poena.

Luol Deng i Joakim Noah su  zabili po 21 poen, a Hamilton je završio utakmicu sa 15 koševa za Bullse, koji su krenuli na put od pet utakmica u gostima koje će odigrati u 12 dana.

Kirk Hinrich, koji je propustio prošlu utakmicu Bullsa zbog ozljede kuka, vratio se sa tri poena i sedam asistencija u 27 minuta igre.

Luis Scola je postigao 24 poena, a Sebastian Telfair 17 koševa za Sunse, koji su nadoknadili poena poena razlike u zadnjih 64 sekundi regularnog dijela utakmice.

Hamilton je imao priliku odvesti Bullse do pobjede u regularnom dijelu, ali je njegov šut blokirao Shannon Brown 1,6 sekundu prije kraja.

Rezultati utakmica odigranih u srijedu: Philadelphia 76ers – Detroit Pistons 76:94, Boston Celtics – Utah Jazz 98:93, Milwaukee Bucks – Indiana Pacers 99:85, Houston Rockets – New Orleans Hornets 100:96, Oklahoma City Thunder – Memphis Grizzlies 97:107, Minnesota Timberwolves – Charlotte Bobcats 87:89, Dallas Mavericks – Washington Wizards 107:101, Phoenix Suns – Chicago Bulls 106:112 (produžetak), Los Angeles Clippers – Miami Heat 107:100, Golden State Warriors – Atlanta Hawks 92:88.