NBA: Clippersi bolji od Lakersa u derbiju LA

U trijumfu Miamija nad Oklahomom Heatov LeBron James ponovo premašio 30 poena.

Kevin Durant, LeBron James, Oklahoma City Thunder, Miami Heat, SAD, NBA, Košarka
Duel najboljih igrača Thundera i Heata: Durant i James zajedno postigli 79 poena [Reuters]

LeBron James je nastavio svoju sjajnu formu sa 39 postignuta pogotka u pobjedi prvaka američke NBA lige za košarkaše, Miami Heata od 110:100 nad Oklahoma City Thunderom u četvrtak navečer.

James je u utorak postao prvi igrač Lige koji je postigao najmanje 30 poena sa 60 posto šuta iz igre u šest utakmica zaredom, ali nije uspio povećati rekord u četvrtak na sedmoj utakmici, jer mu je postotak šuta pao sa 14 poena na 58 iz 24 pokušaja.

Uz više od 30 poena protiv Oklahome James je upisao i 12 skokova i sedam asistencija.

Kevin Durant je zabilježio 40 poena za Thunder, ali rezultat utakmice nije bio upitan nakon što je Heat stvorio veliku prednost u Oklahomi.

Tim sa Floride je vodio čak 23 poena u trećoj četvrtini i, nakon što je Thunder smanjio prednost na jednocifrenu brojku, Miami je u posljednjoj četvrtini opet pokazao ko je pobjednik.

Heatov Chris Bosh je imao 20 poena uz 12 skokova, dok je Dwayne Wade „ubacio“ 13.

To je bila sedma pobjeda zaredom za Heat i šesta u nizu nad Thunderom.

Liga ulazi u pauzu od četiri dana, počevši od petka i čeka ga godišnja All-Star utakmica koja se ove godine igra u Houstonu.

Gradski derbi

U drugoj utakmici, odigranoj u četvrtrak između gradskih rivala u Los Angelesu, Clippersi su bili bolji od Lakersa 125:101.

Pobjednički tim je postigao prvih 15 pogodaka na utakmici protiv „Jezeraša“, stvorivši vodstvo koje nije ispuštao do kraja.

Lakersi su u nekoliko navrata smanjili vodstvo Clippersa na tri ili četiri razlike u drugoj četvrtini, ali je Chauncey Billups postigao osam poena u seriji od 11:0 i Matt Barnes je zatvorio prvo poluvrijeme s još jednom „trojkom“, povećavši vodstvo na 64:42.

Chris Paul je predvodio Clipperse sa 24 poena i 13 asistencija, Butler je upisao 22 poena i 10 skokova, poen manje je imao Billups. S druge strane, Kobe Bryant je postigao 20 poena i 11 asistencija.

Rezultati: Oklahoma City Thunder - Miami Heat 100:110, Los Angeles Lakers - Los Angeles Clippers 101:125.

Poredak: Istok, ATLANTIK: New York 32-18, Brooklyn 31-22, Boston 28-24, Philadelphia 22-29, Toronto 21-32, CENTRAL: Indiana 32-21, Milwaukee 26-25, Detroit 21-33, Cleveland 16-37, JUGOISTOK: Miami 36-14, Atlanta 29-22, Washington 15-36, Orlando 15-37, Charlotte 12-40.

Zapad, SJEVEROZAPAD: Oklahoma City 39-14, Denver 33-21, Utah 30-24, Portland 25-28, Minnesota 19-31, PACIFIK: LA Clippers 39-17, Golden State 30-22, LA Lakers 25-29, Sacramento 19-35, Phoenix 17-36, JUGOZAPAD: San Antonio 42-12, Memphis 33-18, Houston 29-26, Dallas 23-29, New Orleans 19-34.

Teme:

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove autora komentara, a ne stavove Al Jazeere Balkans. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja jer takvi komentari neće biti objavljeni. Al Jazeera Balkans zadržava pravo da određene komentare obriše bez najave i objašnjenja.