Napoli pobjednik Kupa Italije

Juventus je sjajnu sezonu zaključio porazom u finalu Kupa (AFP)

U nedjelju navečer na Olimpijskom stadionu u Rimu, finale Kupa Italije odigrale su ekipe Juventusa i Napolija.

Pobjedu nad torinskom “starom damom” ostvario je Napoli rezultatom 2:0, golovima Edinsona Cavanija u 63. minuti i Mareka Hamsika u 83.

Iako je Napoli pokazao mnogo bolju igru, pogotovo u prvom poluvremenu, pogodak su čekali sve do 63. minute, kada golman Marco Storari u kaznenom prostoru obara Ezequiela Lavezzija, dobija žuti karton, a sudija pokazuje na bijelu tačku.

Sjajan kontranapad

Cavani je bio siguran sa bijele tačke za vodstvo i pobjedu Napolija, koji je sezonu završio na petom mjestu.

Nakon primljenog pogotka, Juventus je krenuo silovito ka golu Napolija, zbog čega su postali mnogo ranjiviji za kontranapade.

Ekipa iz Napulja je to na najbolji način iskoristila sjajnim kontranapadom, iz kojeg Marek Hamsik postiže pogodak za konačnih Napoli – Juventus 2:0.

Ove sezone je to jedini poraz Juventusu, koji je ovogodišnje takmičenje zaključio titulom prvaka Italije.

Izvor: Al Jazeera