Oglasi

Napoli i Siena u polufinalu Kupa Italije

Napoli na svom terenu eliminirao branitelja naslova, milanski Inter.
Cavani postigao oba gola za Napoli protiv InteraGetty

Nogometaši Napolija plasirali su se u polufinale Kupa Italije, savladavši na svom terenu branitelja naslova, milanski Inter sa 2:0.

Oba pogotka za Napoli postigao je Urugvajac Edinson Cavani, prvi iz penala u 50. minuti, te drugi u trećoj minuti sudijske nadoknade meča.

Napoli će u polufinalu igrati protiv Siene, koja je danas slavila u Veroni sa 1:0 kod Chieva, te se tako po prvi puta u historiji kluba plasirala u polufinale ovog nogometnog takmičenja.

Isključeni Grossi

Siena je do pobjede došla pogotkom mladoga reprezentativca Italije Mattie Destra u 54. minuti, a gosti su izdržali pritiske Chieva, iako su od 60. minute igrali bez isključenoga Paola Grossija.

Pobjednici utakmica odigranih u srijedu navečer čine jedan polufinalni par, dok će se drugi znati u četvrtak.

Jedan učesnik se zna, to je torinski Juventus, koji je dan ranije na svom terenu savladao Romu sa 3:0.

Golove za „Staru damu“ postigli su Emanuele Giaccherini (6.), Alessandro del Piero (30.) i Romin Simon Kjaer koji je u 90. minuti postigao autogol.

Protivnik Juventusa bit će poznat u četvrtak, kada se susreću Milan i Lazio.

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove autora komentara, a ne stavove Al Jazeere Balkans. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja jer takvi komentari neće biti objavljeni. Al Jazeera Balkans zadržava pravo da određene komentare obriše bez najave i objašnjenja.