Mundobasket: Srbija pobijedila SAD u susretu za plasman

Srbija je, predvođena Bogdanom Bogdanovićem, tricama nadigrala Amerikance, posebno u prvoj četvrtini, koja je dobijena rezultatom 32:7 (AP)

Košarkaška reprezentacija Srbije savladala je danas selekciju Sjedinjenih Američkih Država rezultatom 94:89 u utakmici razigravanja za plasman od petog do osmog mjesta na Svjetskom prvenstvu u Kini.

Sljedeći rival Srbije bit će Češka, koja je nešto kasnije savladala Poljsku s 94:84.

Srbija je, predvođena Bogdanom Bogdanovićem, tricama nadigrala Amerikance, posebno u prvoj četvrtini, koja je dobijena rezultatom 32:7.

Rival je uzvratio u drugoj, ali je tim selektora Aleksandra Ðorđevića u nastavku uspio odbiti sve napade i ostvariti pobjedu koja će svakako značiti na psihološkom planu.

Češka ili Poljska

Najefikasniji u timu Srbije bio je Bogdanović s 28 poena (sedam od 15 trica Srbije), uz šest asistencija, Vladimir Lučić ubacio je 15, a Vasilije Micić 10 poena.

Kod Amerikanaca Harrison Barnes postigao je 22, a Kemba Walker 18 poena.

Srbija će u utakmici za peto mjesto, u Pekingu, igrati protiv Češke, dok će Poljska i SAD igrati za sedmo mjesto.

Čehe je danas predvodio Hruban sa 24 poena i 12 skokova, Satoransky je upisao 22 poena i 12 asistencija, a Bohacik 21 poen. Bolji od ostalih među Poljacima bio je Waczynsky s 22 poena.

Sutra su na programu polufinala, a sastaju se Španija i Australija (10 sati), te Argentina i Francuska (14 sati).