Morata i Ronaldo u sudijskoj nadoknadi spasili Real

Ronaldo je u drugoj minuti sudijske nadoknade vratio Real u igru (AP)

Branitelj titule lige prvaka, madridski Real, bio je veliki favorit protiv Sportinga iz Lisabona na svom terenu, ali je Cesar, pogotkom na otvaranju drugog poluvremena, doveo goste u vodstvo.

Portugalci su odolijevali napadima sve do drugog minuta sudijske nadoknade kada je Cristiano Ronaldo, prelijepim golom iz slobodnog udarca, vratio nadu kraljevima.

Za potpuni preokret pogodio je, dvije minute poslije, Alvaro Morata, koji je u 68. minutu zamijenio Karima Benzemu.

Borussia je u gostima deklasirala prvaka Poljske rezultatom 6:0, a u prvih 17 minuta u mreži Legije našle su se čak tri lopte.

Jedini predstavnik iz regije, zagrebački Dinamo, poražen je u Lyonu s visokih 3:0, a strijelci za domaće bili su Tolisso, Ferri i Cornet.

Rezultati:

Grupa C

Manchester City – Borussia Moenchengladbach 4-0 (Aguero 9, 27pen, 77, Iheanacho 90)

Grupa E

Bayer Leverkusen – CSKA Moskva 2-2 (Mehmedi 9, Calhanoglu 15/Džagoev 37, Jeremenko 39)

Tottenham – Monaco 1-2 (Alderweireld 43/Bernardo Silva 16, Lemar 31)

Grupa F

Legia Varšava – Borussia Dortmund 0-6 (Goetze 7, Papastathopoulos 15, Bartra 17, Guerreiro 51, Castro 76, Aubameyang 87)

Real Madrid – Sporting Lisabon 2-1 (Ronaldo 89, Morata 90+5/Bruno Cesar 48)