Manchester United otkriva kip Fergusonu

Sa Unitedom je osvojio 12 naslova prvaka Premiershipa i dvije titule europskih prvaka (AP)

Višestruki nogometni prvak Engleske Manchester United ovog će mjeseca obilježiti 26 godina Sir Alexa Fergusona na čelu tima otkrivanjem statue ovog škotskog menadžera, objavili su čelnici engleskog prvenstva – Premier lige.

Kip će biti otkriven na stadionu „Crvenih đavola“ Old Traffordu 23. novembra, dan prije utakmice između Uniteda i Queens Park Rangersa, istog suparnika protiv kojeg je 70-godišnji Ferguson vodio tim iz Manchester u svojoj prvoj domaćoj utakmici na čelu kluba 22. novembra 1986. godine.

Škotova tribina

Sir Alex Ferguson najuspješniji je britanski klupski menadžer. Sa Unitedom je osvojio 12 naslova prvaka Premiershipa i dvije titule europskih prvaka. Pet puta bio je pobjednik FA kupa i četverostruki osvajač Liga kupa.

Prije Manchester Uniteda vodio je škotski klub Aberdeen s kojim je osvojio Kup pobjednika kupova, pobijedivši u finalu 1983. godine slavni madridski Real.

Statua će biti postavljena pokraj ulaza na tribinu koja je u čast slavnog menadžera po Fergusonu dobila ime prošle godine.