LP: Sedmica Bayerna u Rimu, Cityju samo bod

City je vodio 2:0, ali je CSKA uspio izjednačiti (AP)

Deul italijanske Rome i njemačkog Bayerna bio je najatraktivniji i najefikasniji meč programa trećeg kola Lige evropskih prvaka odigranog u utorak navečer.

Obje ekipe su bile neporažene nakon dva kola, a derbi je mnogo lakše od očekivanog u svoju korist riješio Bayern, pobijedivši s čak 7:1 (5:0).

Strijelci za tim iz Minhena bili su Arjen Robben (9, 30), Mario Getze (24), Robert Lewandowski (29), Thomas Muller (36 – penal), Franck Ribery (78) i Xherdan Shaqiri (80), a jedini gol za Romu postigao je Gervinho (66).

City propustio vodstvo od 2:0

U prvom susretu trećeg kola grupe E moskovski CSKA i Manchester City odigrali su neriješeno – 2:2 (0:2).

City je nakon prvog poluvremena imao uvjerljivo vodstvo od 2:0 (Kun Aguero u 29. i James Milner u 38. minuti), ali je domaćin uspio izjednačiti u nastavku meča (Seydou Doumbia u 65. i Bebras Natcho iz jedanaesterca u 86. minuti).

Nogometaši Manchester Cityja u Moskvi su morali pobijediti CSKA ukoliko su željeli ostati u trci za plasman u osminu finala LP-a, ali su osvojili samo bod, pa su im šanse za drugi krug znatno umanjene.

Prvak Engleske poslije tri kola u LP-u ima samo dva boda, nakon što je poražen u Minhenu od Bayerna (0:1), dok je na svom terenu remizirao sa Romom (1:1) te u utorak igrao 2:2 s CSKA-om u Moskvi.

Utakmica u Moskvi je odigrana bez prisustva publike, zbog kazne koju je CSKA “zaradio” nakon incidenata njegovih navijača protiv Rome u Rimu u prvom kolu.

Pobjede Barce i PSG-a

Barcelona je opravdala ulogu favorita protiv Ajaxa, pobijedivši sa 3:1 (2:0).

Strijelci za Barcu bili su Neymar (7), Lionel Mess (24) i Sandro Ramirez (90), a pogodak za tim iz Amsterdama postigao je Anwar El-Ghazi (88).

Francuski prvak Paris Saint Germain gostovao je kod kiparskog prvaka Apoela u Nikoziji, gdje je slavio s minimalnih 1:0, golom Edinsona Cavanija u 87. minuti.

Lider engleske Premier lige Chelsea je u utakmici grupe G lagano s visokih 6:0 (3:0) pobijedio šampiona Slovenije Maribor.

Strijelci za “Plavce” bili su Luic Remy (13), Didier Drogba (23 – penal), John Terry (30), Mitja Viler (54 – autogol) i Edin Hazard (77, 90 – penal).

Schalke u zadnjim minutama

U drugom meču ove grupe Schalke 04 je u posljednjim ninutama savladao lisabonski Sporting sa 4:3 (1:1).

Golove za tim iz Gelzenkirthena postigli su Chinedu Obasi (34), Klaas Jan Huntelaar (51), Benedikt Hoewedes (60) i Eric Maxim Choupo-Moting (90 – penal), dok su strijelci za Sporting bili Nani (16) i Adrien Silva (84 – penal, 78).

U grupi H bjeloruski BATE je dočekao ukrajinskog prvaka Šahtjora i pretrpio pravu katastrofu – 0:7 (0:6).

Čak pet golova za Šahtjor postigao je Luiz Adriano (28 – penal, 36, 40, 44, 82 – penal), a po jedan su dodali Alex Teixeira (11) i Douglac Costa (35).

U drugom meču ove grupe Porto je bio bolji od Athletica iz Bilbaa sa 2:1 (1:0).

Strijelci za domaće bili su Hector Herrera (45) i Ricardo Quaresma (75), dok je gol za španski tim postigao Guillermo Fernandez Hierro (58)