LP: Edin Džeko odveo Romu u četvrtfinale

Jedini gol za Romu je postigao bh. reprezentativac Edin Džeko u 52. minuti (EPA)

Roma i Sevilla su se, nakon pobjeda u uzvratnim utakmica osmine finala Lige prvaka, protiv Šahtara (1:0) i Manchester Uniteda (1:2), plasirali u četvrtfinale tog takmičenja.

Jedini gol za Romu je postigao bh. reprezentativac Edin Džeko u 52. minuti.

Za Sevillu je dva puta pogađao Wissam Ben Yedder, u 74. i 78. minuti.

Romelu Lukaku je smanjio prednost Seville u 84. minuti, kada je pogodio za 1:2, ali to Manchesteru nije bilo dovoljno za prolazak dalje.

Prije njih je četvrtfinale izborio aktuelni evropski prvak Real Madrid te Juventus, Liverpool i Manchester City.

U prvoj utakmici Sevilla je na domaćem terenu bila bolja, ali je susret završio bez golova.

Šahtar je u Ukrajini slavio 2:1, što mu nakon drugog susreta nije bilo dovoljno za prolazak u narednu fazu takmičenja.

Okršaj Barcelone i Chelsea

Rimska “Vučica” je do sada pet puta igrala u osmini finala. Prva dva puta prošla je u četvrtfinale, što je njen najbolji rezultat u Ligi prvaka, a zatim je tri puta ispala.

Bila je uspješna protiv Lyona (2006/07) i Real Madrida (2007/08), a ispala je od Arsenala (2008/09), Šahtara (2010/11) i Real Madrida (2015/16).

Španska ekipa je izborila svoje prvo četvrtfinale.

Sevilla je dosad triput igrala u osmini finala i svaki put ispala, i to od Fenerbahčea (2008), CSKA (2010) i Leicester Cityja (2017).

Srijeda donosi okršaje Besiktas – Bayern (0:5) te Barcelona – Chelsea (1:1).