LP: Barcelona i Bayern posljednji putnici u četvrtfinale

Golove za tim iz Katalonije su postigli  Lionel Messi (3. i 63. minuta) i Ousmane Dembele (20) (EPA)

Barcelona je na Nou Campu savladala Chelsea 3:0 te tako kompletirala listu putnika u četvrtfinale nogometne Lige prvaka.

Golove za tim iz Katalonije su postigli  Lionel Messi (3. i 63. minuta) i Ousmane Dembele (20). Prvi susret ovih timova završen je neriješenim rezultatom 1:1.

Barceloni je ovo bio 14. uzastopni nastup u osmini finala Lige prvaka, a u dosadašnjih 13 samo dva puta nije prošla dalje, a oba puta porazili su je engleski klubovi –Chelsea 2005. i Liverpool dvije godine kasnije.

Bayern siguran protiv Bešiktaša

Bayern iz Minhena je ranije sa ukupnim rezultatom 8:1 u dvije utakmice nadigrao turski Bešiktaš te se tako također plasirao u četvrtfinale tog takmičenja. Nakon 0:5 u Turskoj, Bayern je večeras na Allianz Areni slavio sa 3:1.

Strijelac je za Bešiktaš bio Wagner Love (59. minuta), a za Bayern Thiago Alcantara (18), Gokhan Gonul (46) i Sandro Wagner (84).

Četvrtfinale je izborio aktuelni evropski prvak Real Madrid te Juventus, Liverpool, Manchester City, Roma, Sevilla, Bayern i Barcelona.