Liverpool osvojio Super Cup

Prvi put za naslov pobjednika Super Cupa, koji se igra od 1973. godine, borila su se dva engleska kluba (EPA)

Boljim izvođenjem jedanaesteraca, nakon što je poslije produžetaka bilo neriješeno 2:2, ekipa Liverpoola osvojila je UEFA Super Cup.

Time je tituli pobjednika Lige prvaka Liverpool dodao još jedan trofej. Poraženi Chelsea za utjehu ima osvojenu titula pobjednika Lige Europe u protekloj sezoni.

U regularnom dijelu susreta bilo je 1:1, a poveo je Chelsea golom Girouda u 36. minuti. Već u trećem minutu nastavka Sane je izjednačio. Rezultat se nije mijenjao do isteka 90. minute, pa se otišlo u produžetke.

Sane je ponovno pogodio u 95. minuti, ali je šest minuta kasnije, preciznim udarcem s bijele točke, izjednačio Jorginho. Do kraja susreta ostalo je 2:2, pa se pristupilo izvođenju jedanaesteraca. Odlučujuća je bila peta serija, kad je Abrahamov šut obranio Adrian.

Prvi put dva engleska kluba u Super Cupu

Bilo je to prvi put da se za naslov pobjednika Super Cupa, koji se igra od 1973. godine, bore dva engleska kluba.

Osim toga, večerašnja utakmica ući će u povijest i po tome što je prvi put jedna žena sudila muški finalni meč pod okriljem UEFA-e. Velika čast i odgovornost povjerena je 35-godišnjoj Stephanie Frappart iz Francuske.

Liverpool je 2005. godine ujedno bio posljednji tim iz Engleske koji je osvojio Super Cup.

Chelsea je u posljednjem desetljeću i treći put igrao Super Cup, ali je i treći put izgubio.